Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtanilag helyes ez az...

Nyelvtanilag helyes ez az email? (Angol)

Figyelt kérdés

I'm sorry to hear that you are having problems with your sister. I have thought about your problem and I think I can be of help. I have had a similar experience. First of all, I don't think you should help her. My opinion is that Rosie hasn't known to economize. I think Rosie contracted a debt in the worst case, but she doesn't want that you find out what happened. If I were in your shoes, I have talked with her about this, because might that someone is menacing her. I hope I've been of some help. Well, that's all for now. If you have other question, I will answer you.



Előre is köszönöm a segítséget!



2022. máj. 2. 13:48
 1/3 Mazsii134 válasza:
100%
sziaa, én ez esetleg úgy írnám, hogy "doesn't want you to find out" és " If you have *any* other questions ". Amúgy szépen meg lett fogalmazva! :)
2022. máj. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

My opinion is that Rosie *isn't* known to economize. -De ebben nem vagyok teljesen biztos, viszont a "hasn't" tuti nem jó.

I think Rosie contracted a debt in the worst case -Őszinte leszek, sajnos nem bírok rájönni, mit szeretnél itt mondani.

but she doesn't want *you to* find out what happened

If I were in your shoes, I *would talk to* her about this -Ennek a mondatnak a folytatását ("because might that someone is menacing her") sem értem teljesen, de ha azt szeretnéd mondani, hogy lehet, hogy valaki fenyegeti, akkor: "because someone might be threatening her". Zsarolás esetében pedig ugyanez, csak "blackmailing her".

A végén az "any" mellett arra is figyelj, hogy a "question" többesszámban legyen (ahogy az első is írta).

Az "I will answer you" nekem kicsit esetlen befejezésnek tűnik, de nyelvtanilag oké. Én inkább írnék olyasmit, hogy "If you have any other questions, feel free to write!"

Ügyes vagy egyébként! :)

2022. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget és a dicséretet, jól esik.

Előrehozottan fogok érettségizni, és eléggé bizonytalan vagyok.

Csütörtökön lesz, addig még gyakorlom a levél írást.

2022. máj. 2. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!