Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjem el tanulni az...

Hogyan kezdjem el tanulni az olasz nyelvet?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni olaszul itthon, viszont nem tudom, hogyan kellene nekikezdeni. Szavakat tanuljak, esetleg nyelvtannal kezdjem? Teljesen kezdő vagyok, néhány szót ismerek csak. Ha valakinek van tapasztalata az olasz nyelvtanulással vagy tud könyveket ajánlani, ami alapján könnyen tudnék tanulni, azt előre is köszönöm.

2022. máj. 10. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Hát nem akarok itt vészmadárkodni, sem elvenni a kedved, vagy ilyesmi. De az olasszal az a tapasztalatom, hogy itthon nincs sok lehetőség ezen a téren. Én kint éltem egy évig, és úgy sikerült magas szintre eljutnom.

Véleményem szerint a nyelvtana bonyolultabb. Teljesen más logika, mint pl az angol. Szóval én mindenképpen azt ajalánlom, hogy menj el egy nyelviskolába, legalább kezdésként.

A PONS könyveit nagyon ajánlom, szerintem jól összefoglalják a nyelvatnt. Illetve ha már jobban megy, gyakorlásnak a Progetto italiano könyveket ajánlom.

Ha van még kérdésed, írj nyugodtan:)

2022. máj. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, én is azt látom, hogy itthon nem igazán van lehetőség olaszt tanulni. Megnézem a könyveket, amit ajánlottál.
2022. máj. 10. 21:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, én nyelvsuliban tanulok olaszt kb fél éve. Mi a Nuovo Progetto Italiano könyv alapján haladunk. Van hozzá munkafüzet is, mindkettő megtalálható a neten pdf-ben.

A könyvek mellett én pl. a videókat is fontosnak tartom. Full kezdőként Lucrezia Oddone-t kezdtem el nézni youtube-on, szerintem hasznosak a videói.

2022. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2022. máj. 14. 13:12
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Duolingon is elkezdheted, szerintem egész jól oktat nyelveket, én spanyolból elmentem vele B1 szintig, majd pár hónap tanárral tanulás után sikerült is a B2. Az olasz sem számottevően nehezebb. Egyébként kiejtésbe és szókincsbe az olasz a legkönnyebb újlatin nyelv, viszont a nyelvtana halszállal nehezebb. Ha már tudsz olaszul nagyon könnyen megtanulsz franciául és spanyolul is.
2022. máj. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Ha az angol megy, akkor:

[link]

Ennél jobbat biztos nem találsz ingyen.

2022. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, hol tartasz? :)
2022. júl. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!