Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciások tudnátok nekem...

Franciások tudnátok nekem segíteni, hogy kell elkezdeni egy cikket?

Figyelt kérdés

Jövő héten emeltezek de mivel iskolán kívül készülök fel így most kicsit bajban vagyok. Szint minden érettségin egy cikk írás van.

Milyen bevezető szöveggel kell elkezdeni?

Aprés avoir lu l'article interessant consernant...j'ai décidé d'en parler?

Ez így jó kezdésnek?

Vagy inkább írjam úgy hogy j'ai décidé d'en écrire?



2022. máj. 14. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő jó, de én a parler igét használnám.

És vigyázz!

Nem "consernant", hanem "concernant"!

2022. máj. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Én nagyon régen tanultam franciát, viszont cikkben sosem láttam olyat, hogy úgy kezdenék el, hogy erről és erről akarok beszélni vagy a cikk erről és erről szól. (Tudom, hogy nem pont ezt írtad.) Szerintem jobb ha megnézel pár cikket, hogy hogyan kezdődnek, de a legtöbb bevezető már a témához/témáról szól. (Ez akkor ha újságcikkről van szó.) Ha sima fogalmazás egy adott témàban akkor jó.
2022. máj. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 franciasrac ***** válasza:
62%

Après avoir lu un article (itt felesleges az "intéressant" vagy teljesen másképpen kell megfogalmazni a mindent) concernant/traitant de/à propos de/au sujet de [...], j'ai décidé d'en parler : {a szöveged}.

"J'ai décidé d'en écrire" helytelen, soha ne használd, semmit se jelent. Talán "j'ai décidé d'écrire à son sujet" de ez sem olyan jól hangzik.

2022. máj. 17. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Huuu köszi utolsó ! :) akkor nem kell bonyolítani.
2022. máj. 17. 15:26
 5/6 franciasrac ***** válasza:
41%

5) Szívesen :)

Ha van más kérdésed a franciával kapcsolatban, tedd fel nyugodtan és szívesen segítek vele 🙂

2022. máj. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5-ös. Most értem épp haza az emelt érettségiről. Úgy írtamm ahogy írtad a cikknél. Remélem jól sikerült, de nagyon nehéz volt sztem az idei...:S
2022. máj. 18. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!