Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan vágjam jól az angolt?

Hogyan vágjam jól az angolt?

Figyelt kérdés
Tehát a körülöttem lévők nagyon jól tudnak angolul különösebb erőfeszítések nélkül. Angol videók nézéséből vagy gamelésből folyékonyan beszélik a nyelvet. Én viszont erre képtelen vagyok ahogy testvéreim sem a legjobbak belőle. Van olyan szokás vagy bármi dolog amivel jobban érteném és megjegyezném? A tanulás nem segít mert hiába magyarázzák el a nyelvtani szabályokat vagy bármi, ha meg is értem mindig elfelejtem. Jártam már külö angol tanárhoz, de nem segített.

2022. máj. 17. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Pedig ha intenzíven, azaz rendszeresen elkezdesz olvasni angol nyelven, vagy sorozatokat nézel, az rendesen megdobja a nyelvtudásod rövid időn belül, ameddig ezt én magam nem kezdtem el, szenvedtem ugyanígy egy jó A2-es szinten :/
2022. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

nincs vmilyen részképességzavarod?


mert nekem diszkalkuliám van, és szintén vért izzadok a nyelvekkel.


nemcsak a diszlexia,hanem a diszkalkulia is megnehezíti ezt.


plusz lehet a stressz is, annyira erőltetik az angolt, szinte minden azon múlik, diploma, állás.

erre aki ráfeszül, görcsössé válik, megutálja, leblokkol, nyűg és szenvedés az egész.

2022. máj. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

1. Érdemes kivizsgáltatni, hogy van-e részképesség zavarod.


2. Lelki gyakorlat


3. Ajánlom a beszeljangolul.com oldalt

vagy

D.H. Howe: English Today! (bár gyerekeknek szól, de 4-5000 szavas szókincs építhető be az idegen nyelvi gondolkodásunkba)


4. Könnyített olvasmányok:

- Penguin Readers

- Oxford University Press

- Oxford Bookworms

2022. máj. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5. Angol film, sorozat, podcast, angol felirattal.


6. Kommunikáció gyakorlása.

Elképzelt szerepjátékok vagy tanuló közösség, csoportok felkeresése.

2022. máj. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Elmondom a legegyszerűbb dolgot, ami nekem is segített az angol tanulásában.

1.Nézzél angolul filmeket/sorozatokat/animáket/meséket bármi mást, és ha valamit nem értesz járj utána, tök mindegy hogy ez szó vagy egy nyelvtani szabály.


2:Játszál játékokkal, és kb ugyanaz ami fenn látható, ugyanaz, járj utána. Én rengeteget néztem animét, és játékokban is chatelgettem eleget, így googleba beírtam, megnéztem a szabályt/jelentést, és már is a fejemben volt, és nem, ez nem a memóriámnak köszönhető. Egy 8 rövid mondatból álló párbeszédet sem tudtam normálisan megtanulni 2-3 óra alatt.

2022. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

"és ha valamit nem értesz járj utána, tök mindegy hogy ez szó vagy egy nyelvtani szabály"

Akkor az minden lesz, csak nem filmnézés, nem játszás... :)

2022. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Olyasmiket nézz, olvass angolul, ami érdekel és ami nem túl nehéz.

És csinálj meg mindent, amit az angoltanárod mond, ne akard megúszni se az angolórákat, se a házikat, hanem tedd oda magad mindig, mert az olvasás meg a filmnézés csak a passzív készségeket fejlesztik, az aktívakat (beszéd, írás) nem.

2022. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem = messze nem annyira, mint a célzottan beszélős és írós feladatok, amikkel az angolórákon találkozhatsz a szintednek megfelelő módon, ezért nagy kár lenne kihagyni ezeket
2022. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem titok, használni kell a nyelvet. Tanuld meg a nyelvtan, de példákon keresztül. Aztán használd is.
2022. máj. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!