Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő reálisan felkészüln...

Mennyi idő reálisan felkészülni a nyelvvizsgára ezek alapján?

Figyelt kérdés
Kis korom óta tanulok angolul, érettségiztem is középfokon. Azóta viszont (4 éve) egyszer sem kellett használnom, sokat felejtettem. A nyelvvizsgára szükségem lenne,de én valahogy nyomás alatt jobban teljesítek (ebbe most ne menjünk bele) és emiatt szeretnék megadni egy időpontot, hogy meddig kell meglennie. Szerintetek mi lenne reális, ha hetente csak kb 15 órát tudok rászánni?
2022. máj. 18. 14:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ez abszolút emberfüggő. Én emelt szinten érettségiztem angolul, meglett miatta a nyelvvizsgám is. Utána konkrétan a következő kb 6 évben csak játékokhoz, esetelg néhány filmhez, sorozathoz használtam. 6 év után még mindig megtudtam írni 84%-ra a próbanyelvvizsgát egy nyelviskolában. Tehát lehet, hogy veszel kb 5 órát, hogy felfrissítse az emlékezeted és mehetsz is, de lehet, hogy kell pár hónap akár.
2022. máj. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!