Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hanyadjára lett meg a nyelvviz...

Hanyadjára lett meg a nyelvvizsgátok? Ha van sztorija, jöhet az is.

Figyelt kérdés
2022. máj. 19. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre. Sztori az teljesen alap: bementem, megírtam. Bementem, beszéltem.
2022. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Angol középfok: szóbeli elsőre, írásbeli harmadjára.

Spanyol felsőfok: elsőre, igaz, azt az emelt érettségi miatt.

2022. máj. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre. Nem jelentkeztem addig, amíg a korábbi évek feladatsorai nem mentek jól.
2022. máj. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2, spanyol felsőfok és az emelt érettségi hogy jön egymáshoz?
2022. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: lehet spanyol kéttannyelvűbe járt és ha a a nyelvi érettségin kívül màs tárgyból (nem tudom pontosan hányból) is spanyolul teszi le, akkor felsőfokúnak számít.


Nekem olasz közép írásbeli: harmadjàra

Közép olasz szóbeli elsőre

Felső olasz origo: elsőre

Felső olasz CILS (màsodjára)

Spanyol közép: elsőre (érettségivel)

Spanyol felső (diplomával), +DELE elsőre

Angol közép: elsőre

2022. máj. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Német (ÖSD) és spanyol (BME) középfokúm van, mindkettő elsőre meglett, a spanyol 75% lett, a német 88%, szóval nem is csak átcsúsztam. Most az emelt angol érettségivel lesz egy angol középfokúm is, bár majd akarok felsőfokút nemsokára.
2022. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Angol és német közép aztán felső, elsőre sikerültek. Sztori ami hasznos tanács lehet: angol közép után még tanultam, és egy évvel később el is mentem felsőre is. Németnél viszont 5 év telt el a kettő között, ráadásul nem is nagyon használtam a nyelvet. Itt azért nehezebb volt visszarázódni. Szóval így utólag azt javaslom mindenkinek, hogy ha a közép után még van ideje és ereje, álljon is neki továbbfejleszteni (vagy legalább karbantartani) a tudását, mert sokkal egyszerűbb, mint sokkal később újrakezdeni.
2022. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4#

Pontosan ahogy az 5-ös írja. Az emelt mellett két tárgyból kellett még spanyolul érettségiznem, és így nem közép-, hanem felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű az érettségim.

2-es

2022. máj. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi, most már értem :)
2022. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!