Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 78%-osra sikerült a német B1...

78%-osra sikerült a német B1 próbavizsgám (szóbeli + írásbeli összevonva). Ha nyáron nekivágok a nyelvtanulásnak, az őszi nyelvvizsgáig elérhetem a B2-t? Sikerülhet ilyen rövid idő alatt?

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Hello,énszerintem simán,én arra tippelnék.

De én nem értek hozzá, de ennyi idő alatt bőven meg lehet tanulni, bőven fel lehet készülni, ha nekifexel, nekigyürkőzöl.


Még egy ilyenre eszembe jutott most rákeresni

[link]

2022. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A próbavizsga valamelyik nyelviskola által kiadott feladatsor volt? Csak mert azokat direkt könnyűre tervezik, hogy bepalizzák a sok embert. Ha van nyelvtanárod, én nála érdeklődnék. Én még 10 éve előrehozott középszintű érettségi (94%) után vágtam neki a nyáron a B2 Telc nyelvvizsgának, augusztusban volt azt hiszem a vizsga. Nagyon jó tanárom volt, hozzá jártam nyáron hetente egyszer, és annyi házit adott, hogy kb. folyamatosan írhattam. Így sikerült a B2, nem lett túl nagyszám eredményem, de sikerült. Szerintem tegyél meg mindent, és fuss neki, ha meg nem sikerül, az eredményből legalább látni fogod, hogy mennyit kellene erre még ráfeküdni és mely területeken, ha önállóan készülsz fel.
2022. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2: német érettségi vizsgafeladatokból állt, a tanárom állította össze. Érdekes módon, a B1 nyelvvizsga feladatok sokkal könnyebbek, mint az érettségik, legalábbis ez a tapasztalatom. Ugyanis 80% felettire sikerült megírnom eddig az összes B1 nyelvvizsga részfeladatokat, míg az érettségis 70% körüli eredményeket érek el.

A próba szóbeli vizsgám 90% lett. Volt benne párbeszéd, önálló témakifejtés is.

Jövő héten ellátogatok a pécsi Euro nyelviskolába, ezt ajánlották az ismerőseim. Minden nap meg fogok tanulni 40-50 szót: 20 igét, 15 főnevet + olyanokat, amelyet az olvasott szövegekben ismeretlen szavak (mellette gyakorlom az írást is, mert tudom, hogy abban gyenge vagyok).

2022. jún. 12. 11:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon más minden nyelviskola. Én angolból 3 évvel később az euroexamot csináltam, a németet már említettem, hogy Telc, és akkoriban egyiknek sem volt semmi köze az érettségihez, sem a feladattípusokban, sem a nehézségben. A B1 nyelvvizsga persze, hogy könnyű, azt gyakorlatilag senki nem teszi le, mert már mindenhol a B2 a követelmény, gyakorlatilag csak egy nagyon alap szókincs-nyelvtani összefüggés az, ami oda kell. Az érettségi szerintem a B1 és B2 között helyezkedik el valahol, legalábbis amikor én csináltam, viszont a B1-hez meg az érettségihez képest a B2-t én elég komoly szintkülönbség éreztem, kb. mint a kettes és ötös közötti szakadék. Sokkal több nyelvtani formulát kellett tudni, sokkal komplexebb szövegek voltak, sokkal jobban szedték szét az embert a levélírásnál, nem beszélve a Hörverstehen feladatokról és a gazdagabban megkívánt szókincsről, kifejezésmódról, de szerencsére a kifejezéseket mindig gyorsan tanultam. A szóbeli nekem is sokkal jobban ment mindig. Én egyébként nem szerettem az euroexamot angolból, a Telc szerintem németből sokkal korrektebb volt, úgy a vizsgáztatás terén, mint a feladatoknál. Én direkt elmentem valami ingyenes felkészítőjükre, 3 alkalmas volt talán, és köszönőviszonyban sem voltak a feladatok a nyelvvizsgával, nehézségben. Többször buktam is rajta, mert pl. a szóbelin recsegett a magnó, a beszélgetésnél meg egy olyan fekete-fehér képregényről kellett beszélnem, ami számomra kivehetetlen volt, a partnerem meg nem hagyott beszélni, szólaltam fel, de nem hagyta abba, párhuzamosan beszéltünk, és így sem, a bizottság meg meg sem próbálta irányítani a vizsgát. Telcen nem voltak ilyen idétlen ábrák, nyaralásról, egészségről, dohányzásról, online vásárlásról, filmről, utazásról kellett beszélni, de azt hiszem ott megadták, hogy mik lehetnek a témák, és otthon kidolgoztam egy elképzelt utazást, meg egy filmet is megnéztem németül, amit még regényben is olvastam magyarul, és összeállítottam a tartalmát, ami azért nagy segítség, hogy nem feltétlenül volt az egész totál random. (Ott a partnerem is egy teljesen normális gyerek volt, és a bizottság gyorsan közbeszólt, ha egyikünk véletlenül megfeledkezett arról, hogy most kinek mit kell kérdeznie vagy miről kell beszélnie.) Szerencsére, nekem a némettanárom vérbeli telcfelkészítő volt, tudta miket gyakoroljunk, és 4 évet tanított az iskolában, tudta miben vagyok jó és miben nem. Nyilván, ezek már többéves történetek, azóta a feladatok is másmilyenebbek lehetnek azóta mindkét nyelviskolánál, hozzáállás is változhatott. Szerintem aszerint válassz b2 nyelvvizsgatípust, hogy neked milyen feladattípusok fekszenek jobban. Ha tudtam volna, hogy az eurónál ilyen gagyi grafikák lesznek, tuti nem arra készülök fel, csak nálunk az iskola valamiért arra készített minket a gimiben, és nem tudtam, hogy a feladatokban ilyen komoly különbség van. Az idő miatt meg kell a rutin, emiatt mindenképpen kell gyakorolni az adott nyelvvizsgatípus feladatsorait. Én amúgy nagyon ajánlom a filmnézést (torrent), felirattal és anélkül is, ki lehet jegyzetelni, amit nem értesz. Rajzfilmek is jók lehetnek, azok legalább rövidek, csak nyilván ne az ilyen telekáromkodott South Park meg hasonló kaliberűeket nézd, hanem amiben gyakorlatias, mindennapi dolgok vannak, nem pedig valami sci-fi. Hörverstehenre is jó ráadásul a film, mert segíti az akcentus megértését. Sajnos már nem tudom, hogy németül mit néztem, de angolul néztem a Scooby Doot, erre emlékszem. Meg már ugyan nem tanulok németül, de nekem nagy kedvenc A kiábrándult királylány (Disenchantment) :D De ahhoz lehet, hogy kicsit idősebbnek kell már lenni, hogy az ember értékelni tudja (ha jól vettem ki, még érettségi előtt állsz). Netflixen is szét lehet nézni, azt mondjuk nem tudom, hogy netflixen lehet-e nyelveket meg feliratokat váltogatni, de gondolom talán igen, ha esetleg van előfizetésed és nem vagy torrenthasználó. A levélíráshoz jó, ha van mintád az adott nyelvvizsgatípushoz, nekem úgy emlékszem még címeznem is kellett, arra is járt pont. Hajrá!
2022. jún. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!