Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 15 évvel ezelőtt tettem...

15 évvel ezelőtt tettem németből alapfokú nyelvvizsgát. Ha kimegyek Németországba 4 hónapra dolgozni, akkor fogok kint valamit tanulni? Be fognak ugrani a régen tanultak? Németek között fogok villanyszerelőként dolgozni. Angolul tudok felsőfokon.

Figyelt kérdés
Nagyon jó a nyelvérzékem.
2022. máj. 19. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Ha magyarokkal leszel együtt, akkor nem.

Ha szakmai német lesz túlsúlyban, akkor az alapfok nem sokat fog érni.

Ha valóban érdekel az “általános” német nyelvhasználat:

[link]

2022. máj. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pontosítva:

[link]

2022. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A helyedben nem várnék Németországig hogy majd hátha ott beugranak a dolgok, hanem elkezdenék németezni már most. Ha 15 évig egyáltalán nem használtad a nyelvet, akkor abból az alapfokú nyelvtudásból nem sok maradhatott. Az angoloddal többre fogsz menni ebben a helyzetben, németből nem sok fog ragadni rád ha nem direkt dolgozol rajta.
2022. máj. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
jó döntés, először én is csak pár hónapra mentem, aztán kint ragadtam a hanyatló nyugaton :D
2022. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!