Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok a nyelvtanáromró...

Mit gondoltok a nyelvtanáromról? Folytassam vele az órákat vagy keressek mást?

Figyelt kérdés

Végig nyelvtanoztunk az órán, még akkor is, amikor már 100%ban értettem mindent.

10-15 perccel hamarabb fejezte be az órát, azelőtt már többször elásította magát, amikor a feladatokat oldottam meg.

1-2 perc telik el feleslegesen mire a táblára felírja azt, amit én már rég leírtam a füzetembe.


Egy igazán jó nyelvtanár párhuzamosan tanít nyelvtant és gyakoroltatja a beszédet? Mennyi a max amennyit elkérhet egy óráért?



2022. máj. 23. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát manapság egy jó nyelvtanár elég drága, 5-6 ezret is el szoktak kérni, de nem lepődnék meg ha egy nagyvárosban még ennél több is lenne. Igazából, hogy nyelvtan meg beszéd, ez vegyes ki hogy csinálja. Van, aki kidolgoz egy-egy témát mondjuk 2 hétig, ezért megbontja az órát, és választ mellé egy-egy nyelvtant. Így a fele óra nyelvtan, fele meg beszéd, de van aki egy óra nyelvtan, egy óra beszéd, (tehát felváltva) csinálja. De már találkoztam olyannal is, aki alaplexikát tanított és mondjuk 1-2 hónapig csak nyelvtan volt ahhoz, hogy úgy tudjon beszélgetni a gyerekkel, hogy ne kelljen állandóan javítania azt, amit mondd. Ez tanár függő. Nem, hiszem, hogy ettől lesz valaki jobb vagy rosszabb tanár. Mennyi ideje jársz hozzá?

Én egy felmérővel indítottam, hivatalos tanárnál, aki az alapján besorolt egy szintbe. Választanom kellett nyelvvizsgát, nyilván adott feladatokat nyelvvizsgákhoz, de ő nem döntötte el, hogy na most nekem erre kell mennem, hanem megkérdezte mi ment mi nem, melyik feladattípus, ami tetszett, és valóban ment is, illetve persze, mire kell a nyelvvizsga. 2-3 hónap általános gyakorlás után kezdtük el a feladatokat, illetve a szóbelit. De én már eleve B1-es szinten voltam kb amikor elmentem a tanárhoz, tehát nem sokat kellett alapozni, gördülékenyebb volt velem a munka. Póbáltál már otthon nyelvvizsga tesztet csinálni? Milyenek lesznek?

2022. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Probléma, hogy nem tartja meg az órát, hanem hamarabb befejezi, a többi felvetés szakmai kérdés, de én váltanék. Egy tanár 4-10 ezer ft. között kér el általában, ami több tényező függvénye.
2022. máj. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha fizetsz egy szolgáltatásért, egész nyugodtan jelezheted ha valami nem megfelelő neked.


Erre nehéz okosat mondani így hogy semmit nem tudunk a körülményekről amúgy.

2022. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért nem vele beszéled meg első körben?
2022. máj. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. milyen nyelv?


2. van diplomája, nyelvtanári? ha igen, láttad a saját szemeddel?


3. függ a földrajzi helytől és hogy diplomás nyelvtanár-e.

bp-en átlagban 4000 ft egy óra, de ez sokszor csak 40 perc, nem 60.

2022. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!