Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapfokú nyelvtudást középszin...

Alapfokú nyelvtudást középszintűként eladni?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy állásinterjúra, sanszos, hogy behívnak, mivel elég spéci tudás kell hozzá, ami nekem megvan, ráadásul kisebb vidéki városban. Nem is ez a lényeg, hanem hogy minimum közép, de inkább felsőfokú német nyelvtudás kell, amit főleg írásban kell használni. Nekem jelenleg alapok körül van, de aktívan tanulom. Angol felsőfokúm, emellett spanyol középfokúm van, amely utóbbit teljesen egyedül tanultam, még 10 évvel ezelőtt.(Szóval nyelvet tanulni tudok.)

Milyen jó taktikák vannak, amik profibbnak tüntetik fel a tudást, jobban el tudom adni magam? (Nyilván kihangsulyoznám, hogy folyamatosan tanulom, és célom elerni a magasabb szintet.)



2022. máj. 25. 09:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön kiderül, hogy nem tudod a nyelvet, mihelyst beszélni kell vagy írni valamit. Ha fel is vesznek, az első feladat után kirúgnak.
2022. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
AZ egyetlen jó tatkika, ha nyiltan megmondod, még nincs meg a kellö nyelvtudásod, te már rajta vagy a témán. Ha a specifikus tudásod tényleg annyira jó, és nincs más, megfelelöbb jelentkezö, akkor így van esélyed, másként nem.
2022. máj. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Írni azért jobban megy már mint beszélni, olvasni meg még jobban. Ha csak olyan válasz jön, mint az első, inkább ne, mert nem vagyok vele előrébb. Elég speciális logisztikai munkakör, ahol előny a külföldi tartózkodás, én pont az elvárt munkat végeztem öt évig külföldön, ebbol két év Anglia, három év Németország (de csak angolul kellett beszélnem, ami kijutásomkor még erősen tört angol volt. )
2022. máj. 25. 09:38
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3. A nyelvtudás hiánya volt a kérdés.
2022. máj. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen. Hogy hogyan lehet eladni kicsit magasabb szintűként.

De közben rajöttem. Rafekszem a szakmai részre és hogy az oneletrajzomrol tudjak jól beszélni. Ha az megy, akkor nagy gond szerintem nem lesz. A szakma fontosabb, mint a tökéletes nyelvheylyesseg, legalábbis eddig ez volt a tapasztalatom. Ha itt is ez van, akkor meg tudom csinálni.

2022. máj. 25. 11:11
 6/16 anonim ***** válasza:
20%

sehogy nem lehet eladni, hogy kérdezhetsz ekkora ostobaságot?


ha nem tudod, rögtön kiderül, és a hr-es tuti szóban is interjúztat németül.


ha annyira jól tudsz angolul és spanyolul, miért nem ennek megfelelően helyezkedsz el? nem hiszem, h. csak németes állások vannak.

2022. máj. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6 Nem érted. Bár valószínű munka kategóriába kellett volna kitennem. Mindegy is. Még éjszaka megpalyaztam most délben hívtak is. El voltak ájulva a szakmai tapasztalatomtól,pont ilyet keresnek. (Ahogy mondjuk sejtettem is) Mondom, a német még csak alapfok, de az angol penge. Nem baj, az is jó lesz, kezdetnek mindenképpen, csak mikor interjúztathat? Szóval, így megy ez. Aki esetleg erre téved, és szakmailag rendben van, az pályázza meg nyugodtan a kívánt állást, ha az angol helyett a német megy, vagy fordítva, mint esetemben. Vén róka vagyok már, szakmailag nem tudnak megfogni, a logisztikában már nincs olyan, ami újat tudnak mutatni. De azért a német nyelvre rafekszem, hogy az is menjen majd úgy mint az angol.
2022. máj. 25. 14:00
 8/16 A kérdező kommentje:
Azt amúgy hozzatenném, ha nem kellene ennyire spéci tudás,meg tapasztalat, vagy olyan munka lenne, ahol a nyelven van a hangsúly, valami kapcsolattartó vagy adminisztratív ügyintézés, akkor nyilván az más szituáció. Ott azért több a jelentkező, meg eleve a fő profil a nyelvtudás,ha máshoz nem kell érteni.
2022. máj. 25. 14:03
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
Akkor meg mi a problémád? Mégse kell a nyelvtudás?
2022. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nincs problémám. Ezek szerint nem olyan fontos a nyelvtudás kint a szakmai rész.

Vagy túl fiatalok vannak itt gykn, vagy nem tudom, de túl sok munkatapasztalat nem lehet. Én simán elmondom bárkinek logisztikán belül, ha megmutatja mihez ért, meg milyen tapasztalata van, hogyan adja el a kevés tapasztalatát jól. Volt már operatív beszerzo aki egy egész komoly logisztikai projekt mérnöki pozíciót nyert el a tanácsaimnak hála. Gondoltam, itt a nyelvtanulason belül olyanok lesznek akik értenek ehhez, a nyelvtudás is csak tudás. Na mindegy.

2022. máj. 25. 15:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!