Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyar jelnyelv államilag...

A magyar jelnyelv államilag elismert nyelvvizsgának számít?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy elvileg államilag elismert nyelvvizsga.

Mit jelent ez pontosan? Volt már valaki, aki pl felvételinél beszámíttatta ezt? Sikeres volt? Ugyanannyi pontot ér, mint bármely más nyelvvizsga?

Mesterdiplomához szükségem lenne egy második, B2 szintű komplex nyelvvizsgára is - a jelnyelvet be lehet számíttatni?

Magáról a vizsgáról is szívesen hallanék, ha valaki megcsinálta esetleg, neten kb semmit nem találtam erről:(


2022. máj. 26. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Államilag elfogadott nyelvvizsgának számít b2 szint, diplomához is beszámítják.

A képzésről a SINOSZ oldalán lehet tájékozódni.

2022. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Arra vigyázz, hogy azt írják, a kezdő szintet (A1) kivéve a tanfolyamra jelentkezés feltétele az előző szintről való tanúsítvány. Magyarul akkor mehetsz csak B2 tanfolyamra, ha van A1, A2 és B1-es bizonyítványod. Mindez elég sok időbe telhet, mert nem minden nap van ugye oktatás.

2022. máj. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#második

Ezt én értem, de ezek csak tanfolyamok - a végén ahogy olvasom tanúsítványt kapsz csak… ez egyenlő a nyelvvizsgával?

2022. máj. 26. 11:46
 4/6 anonim ***** válasza:

a jelnyelvet megtanulni nem gyerekjáték.

drága a képzés és több év is lehet, mire eljutsz arra a szintre.

2022. máj. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mesterdiplomához szükségem lenne egy második, B2 szintű komplex nyelvvizsgára is - a jelnyelvet be lehet számíttatni?"


Erről az adott intézménynél érdeklődj. Mesterdiplománál sokszor van megkötés a nyelvet illetően, ott már nem úgy működik hogy legyen bármi és csókolom.

Nálunk például fel van sorolva egy bő tucatni nyelv, csak azokat fogadják el. Még olyan "nagy" nyelveket sem fogadnak el mint például a japán vagy az orosz.

2022. máj. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha valakit még érdekel, én írtam emailt nekik hogy hogyan lehet nyelvvizsgát tenni mire azt a választ kaptam hogy még csak kidolgozás alatt áll a nyelvvizsga és majd a közeljövőben lehet csak nyelvvizsgát szerezni belőle
jan. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!