Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki 10 évvel ezelőtt tett...

Aki 10 évvel ezelőtt tett német B1 nyelvvizsgát, az mennyire jól tudja használni a nyelvet, ha most kimegy Ausztriába?

Figyelt kérdés
2022. máj. 26. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most bármilyen színvonalon lehet, a semmitől a C1-ig attól függően, hogy mennyit foglalkozott vele, vagy mennyit használta.
2022. máj. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azóta nem használta, csak néha olvasott itthon német cikkeket.
2022. máj. 26. 19:41
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Akkor ideje újratanulnia a nyelvet.
2022. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ennyi idő alatt elfelejti a tudást?
2022. máj. 26. 20:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem középfokú nyelvvizsgám volt. Néhány évig csak passzívan használtam, aztán elkezdtem vele fórumozni. Olyan rozsdás volt, hogy csak na. Kellett neki pár hónap, mire kitisztult a nyelvtan.
2022. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én bizony ismerek olyat is, aki felsőfokú angol nyelvvizsgával bemutatkozni is alig-alig tudna, hiszen nem használja aktívan a nyelvet. És olyat is aki 3 hónapos intenzív német alapszintű Katedrás tanfolyam után,plusz 2-3 hét után (amíg szokta az adott nyelvterület sajátosságait) gyönyörűen beszél-kommunikál a munkatársaival-ügyeket intéz. Bátorság kérdése is, én azt tapasztalom-hogy sokan nem mérnek megszólalni.. Mert, mivan ha....? (Kinevetnek, rosszul mondom stbstb..) Ez a legrosszabb út persze. 1. Egy idegen nyelven szeretnél megszólalni-kommunikálni, ez mindenképpen dicséretet érdemel! 2. Nettó le kell fosni, ha nem segítő szándékú visszajelzéseket kapsz. Egy nyelvet úgy tanulsz meg ha aktívan próbálod használni a hétköznapokban. A kérdésre válaszolva konkrétan: Tőled függ, mennyire vagy szorgalmas és bátor! Hajrá! ;)
2022. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
B1 kezdo tudas. Ha 10 eve nem hasznalta, akkor megmaradt a Guten Morgen. Kb. ennyi tudasa/tudasod lehet most.
2022. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És ezt fel lehet frissíteni? Vagy ilyenkor teljesen elfelejtődik?
2022. máj. 27. 14:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem felejtődik el teljesen, hamar vissza lehet rázódni és előhozni a passzív tudást. Pár hónap alatt ott lehetsz, ahol abbahagytad.
2022. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!