Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A nyelvtanulás miatt érzett...

A nyelvtanulás miatt érzett stressz mennyire nehezíti meg a koncentrálást?

Figyelt kérdés

számotokra mwennyire?


itt ez az állami nyomás, h. muszáj nyelvvizsgát csinálni a diplomához, meg a munkaerőpiaci elvárás, h. már a középfok sok helyre nem is elég, hanem a felsőfokot kérik...


de nem mindenki fér hozzá egyenlő esélyekkel a minőségi nyelvoktatáshoz! a magántanárok drágák, a tanfolyamokat sem engedhetik meg maguknak sokan (én nem).


engem ez annyira stresszel... tehát nyűg az egész, nagy kihívás, h. naponta tanuljam a nyelvet, mert van elég bajom... és mivel ennyire erőltetik, már megutáltam a nyelveket...


2022. máj. 26. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Stresszelve nehezebben tanul az ember, igen.


De ami a nyelvtanulást illeti, a mai világban annyi nyelvtanulást segítő anyag, eredeti idegen nyelvű tartalom, és potenciális tanulótárs van az interneten, hogy a pénzre fogni ezt szerintem nagyon gyenge kifogás.


Aki azt várja hogy csak tanítsák meg, és magától nem ül le tanulni/nem igyekszik használni a nyelvet, az akármennyi tanfolyamokra elmehet, nem fog automatikusan felsőfokra jutni.

2022. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1


a vak vezet világtalan mondást ismered?


nekem nem egy másik szerencsétlen kell, aki szintén küszködik vele, hanem tanár.

angolt nem tanulhattam suliban, tehát nem adták meg ehhez a lehetőséget se ált. isk.-ban, sem középiskolában.


most akkor nekem magamtól kéne autodidakta módon tárgyalási szintre hoznom magam angolból, miközben csomó olyan ember van, aki ezt suliban tanártól tanulhatta, és még sincs még nyelvvizsgája.


éppen ezért nem gondolnám gyenge érvnek, amiket mondtam.

qurva nehéz úgy megtanulnod, h. egyedül vagy vele....

2022. máj. 26. 22:08
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Tanult tehetetlenségről hallottál már? Gondolom elkerülte a figyelmed a válaszomnak az a része, hogy nyelvtanulást segítő anyag, eredeti idegen nyelvű tartalom rengeteg van a neten. Dunát lehet rekeszteni tanárok által készített oktatóvideókkal, anyagokkal, tankönyvekkel, fórumokon, nyelvtanulós appokon írhatsz embereknek. A tanulótárs alatt nyilván nem olyan embert értek, aki ugyanazon a szinten van mint te.
2022. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem is angolt, de más nyelvet kellett, hogy tanulj a középiskolában. Azt fejleszd tovább.
2022. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3

okostóni, tanulj meg japánul, tele a net anyagokkal.

felfogod, h. ez nem pótolja azt, h. míg te tanulhattál kb. 10 éves korodtól angolul, és tanár magyarázott élőben, akit volt módod kérdezni, és ő válaszolt, az nálam kimaradt.

ha olyan egyszerű lenne, amit mondasz, itt most 10 millió magyar tudna akármilyen nyelveket, mert tele van velük a net.


4

mindenhová az angolt kérik...

2022. máj. 26. 23:24
 6/10 anonim ***** válasza:
a stressz nehezíti a nyelvtudást, de amit te művelsz, azt hisztinek hívják... és igen, ez is nehezíti a nyelvtudást, mi lenne ha megpróbálnál kinőni a dackorszakból végre?
2022. máj. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor most angolul vagy japánul akarsz tanulni? Az angolhoz minden adott. De keresd csak a kifogásokat.
2022. máj. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es te nem érted az iróniát, ennek az okostóninak mondtam, tanuljon japánul, szte mindent lehet, mert van net...


6-os tökre jnincs alapod hisztisnek beállítani, miközben rendszerszintű hátrányok értek nyelvtanulás terén.

az empátia jelentésének nézz utána, és próbáld beleképzelni magad abba a helyzetbe, h. nincs lehetőséged angolt formális keretek között tanulni, és az a sok év, amíg te meg mások tanulhatták, ilyen szempontból nekem elveszett évek, mikor én voltam gimis, még net sem volt itthon, tehát nem arról van szó, h. nem akartam, hanem még az infrastruktúra sem volt adott.

2022. máj. 27. 00:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, én vagyok #7, és #3 is akit leokostóniztál... Csak segíteni akartam, de akkor nyavalyogj tovább:)
2022. máj. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
Valahogy el kell engedni, hogy igazságtalan... Ha nem engedtem volna ezt el, akkor most nem végeznek a gytk-n, a tanáraim semmit nem tanították gimiben 0ról 2 emelt, ráadásul a kémia egyedül piszok nehéz volt, tanárhoz csak kb a kihagyott évben max akkor mentem, ha vmi nagyon nem ment, de egyébként nem volt rá pénzem, teljesen egyedül készültem fel, S tudod nekem mi segített? Az hogy elfogadtam a helyzetet, de a vagy hogy így is meg lehet csinálni olyannyira hajtott, hogy nemcsak a gytk-n ponthatár hanem az orvosi is meglett...Az a határ amire több ember tanárral készül 4-5 évig, még jó középiskolai oktatással. Sajnos a nyelvvizsga emiatt nekem is hátramaradt, nem vehetem át idén a diplomát, amiért kemény 5 évet küzdöttem, pedig ugye eddig 2 éve nyelvvizsga amnesztia is volt. Semmi pénzem nem maradt, fogalmam sincs mi lesz... De egyet tudok: ha leülök tanulni még tanár nélkül is azzal biztosabb előrébb leszek, vhogy csak sikerülni fog.
2022. máj. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!