Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyszerre szeretnék két...

Egyszerre szeretnék két nyelvet tanulni. Minek milyen módszer jött be?

Figyelt kérdés

Angolul és németül szeretnék tanulni.

Aki tanult már egyszerre két idegen nyelvet,annak milyen módszerek váltak be?

Hogy tanuljak egyszerre két idegen nyelvet?



2022. jún. 3. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Feltétlen válaszd külön öket, vagy egyik nap az egyik, másnap meg a másik legyen aktuális, vagy egy hétig az elsö a fö, a másikat csak kicsit ismételed, utána váltasz.

Eleinte lehet még zavar belöle, de pár hónap múlva már biztosan külön lehet öket tartani.

2022. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Tanulj meg angolul B2-es szinten.

6-8 hónap alatt sikerülni fog, majd angolul tanuld a német nyelvet.

[link]

2022. jún. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán lehet a két nyelvet parallel tanulni, rengeteg iskolában is így van. Csak lehetőleg ne közvetlen egymás után. Mondjuk délelőtt az egyik, délután a másik. Vagy ha ennyi időd nincs, akkor egyik nap ez, másik nap a másik. És módszer tanilag ugyanúgy, mintha csak egyet tanulnál. Azt pedig, hogy neked milyen fajta tanulás hatékony, csak te tudhatod. Tölts ki különböző teszteket, hogy pl vizuális típus vagy e, vagy mondjuk hang alapján tanulsz könnyebben, sokat segít, ha rájössz mi válik be.
2022. jún. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es: amit írsz, az hülyeség, márcsak azért is, mert B2-es szintet pár hónap alatt nem lehet elérni (nyelvvizsgát szerezni igen, hasznos tudást nem!), másrészt ha már egymás után akarná valaki tanulni, akkor elöször a németet célszerü, utána az angol aránylag könnyen megy, fordítva viszont, angul után németet tanulni rettentö nehéz.


Másrészt minden középiskolában legalább két nyelvet tanítanak, söt egyetemen nyelvszakosok, akár hármat vagy négyet is.

2022. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha 0-ról szeretnéd mindkét nyelvet tanulni, akkor először csak az egyikkel kezdd, és pár hónap után a másikat is tanulhatod mellette. Ha mindkettőből az alapokat tanulod egyszerre, mondjuk ugynolyan fajta nyelvtanok, stb., szerintem könnyen belekavarodhatsz.

A német után tényleg könnyebb az angol, viszont ha az angolt tudod először, az motiváló lehet, hogy meg tudtál tanulni egy nyelvet, és nem adod fel. Én általánosban németet tanultam, és utána is német kéttanos suliba jöttem. A németem siralmas volt. Angolul néztem rengeteg sorozatot, filmet, videót, eleinte nem is a nyelvtanulás miatt, hanem mert csak úgy volt fent. Eleinte magyat felirattal néztem, utána pedig amikor volt egy sorozat, aminek lassan jött ki a magyar felirata, elkezdtem angollal nézni. Nekem így lettek meg az alapok. Olvastam is utána, gyakoroltam nyelvvizsga feladatokat, és most van egy felsőfokúm. A németet meg mostmár elhiszem, hogy meg tudom tanulni. Németül olvasok, sorozatot nézek és zenét hallgatok. Bár nagyon sok mindent nem értek belőle, nagyrészt ki tudom következtetni a dolgokat és mióta így tanulok, nem csak a tanórákon ülök, rengeteget fejlődtem, most vagyok kb. B2 szinten.

2022. jún. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

Ha ragaszkodsz hozzá, hogy a két nyelvet egyszerre tanuld, akkor vedd meg a kedvenc olvasmányodat egyszerre mindkét nyelven és paralell olvasd őket. Pld bekezdésenként figyeld meg, mennyit értettél meg egyikből vagy másikból, és amit egyik nyelven nem értettél, azt a másik nyelv alapján próbáld kitalálni és viszont. Jó móka, bár agyilag elég fárasztó persze és lassan fogsz haladni a könyvvel, ami talán szintén frusztrálhat.

De mint a többiek is írták, igazából felesleges egy ütemben egyszerre tanulni a két nyelvet. Ez amit én mondok, szintén inkább egy kis nyelvi játék inkább. Ne legyen egy kizárólagos módszer :) aber viel Glück dafür / good luck with that though!

2022. jún. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én nem bonyolítottam, mindkettőt egyszerre tanultam. Annyira nem nehezít szerintem, bár ez lehet, hogy különbözik embertől-emberre.
2022. jún. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!