Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol német tudással?

Fogykoslány kérdése:

Emelt angol német tudással?

Figyelt kérdés
12 évig tanultam németet, most érettségiztem belőle középszinten, viszont jövőre megpróbálkoznék emelt angollal, mert az angol jobban megy. Lehet ilyet? Német “tudással” emelt angolt lerakni!? Az egyetem miatt kéne emelt idegen nyelv, ezért próbálkoznék inkább meg angollal.

2022. jún. 12. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a kérdést. Ha az angol jobban megy, mint a német, akkor mi az, hogy "német tudással emelt angolt lerakni"? Hisz megvan az angol tudásod is.
2022. jún. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig a középiskolában németet tanultam, angolt egyáltalán nem. Mivel nem két tannyelvű az iskola. Kihagyok egy évet az egyetem előtt, és saját magamtól készülnék fel angolra, de egyáltalán nem tanultam angolt. Nem kell ilyenkor valami vizsgát rakni? Nem vagyok már tanköteles ugye
2022. jún. 12. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha korábban érettségiztél, utána minden további nélkül tehetsz érettségit angolból attól függetlenül, hogy középsuliban tanultad-e vagy sem.

Egyébként egy iskola nem attól kéttannyelvű, hogy két idegennyelvet tanulsz! :-)

2022. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előző is írja, ha már elballagtál, bármiből érettségizhetsz (pénzért, persze).

A kéttannyelvű pedig nem ezt jelenti. A legtöbb középiskolában van lehetőség kétféle idegennyelvet tanulni, mégsem kéttannyelvűek. A kéttannyelvű az, amikor pl. a törit németül tanulják.

2022. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!