Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelvet szeretném...

Német nyelvet szeretném elkezdeni, honnan lenne érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Könyv, honlap, tippek, bármire kíváncsi vagyok.

2022. jún. 19. 18:36
 1/2 anonim válasza:
54%

Töltsd le a Duolingo ingyenes alkalmazást,én nem rég kezdtem el németet tanulni nekem sokat segített.

Ezenkivül próbálj zenéket,sorozatokat,filmeket nézni először sztem magyar felirattal majd később német felirattal. Youtubon is rengeteg csatorna van amiből tanulhatsz, ott is vannak filmek mint pl a Nicos Weg.

Nyelvtanhoz meg az Einfach Grammatik-ot tudom ajánlani,nagyon jól irva benn minden illetve elég sok példát is mutat.

2022. jún. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is most kezdek majd németet tanulni,majd magántanárral.

Én ezeket a honlapokat találtam egyenlőre,ami engem érekelt:


[link]


[link]


[link]


-meg neten még vannak jó nyelvtani összefoglalók is,keress rá


Szerintem még érdemes szótártat/szószedetet venni.

Ha a hétköznapi nyelvezet vagy szleng is érdekel akkor a Klett kiadótól a „Vigyázz,német!" c. könyvet is ajánlom.

Persze kizárólag ezekkel nem lehet könnyen megtanulni egy nyelvet,szerintem tanárral jobban lehet tanulni,haladni.

Majd ha már elérsz egy jobb szintet, érdemes lehet német videókat,podcastot hallgatni vagy sorozatokat nézni németül,felirattal is.

2022. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!