Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nem mentem emelt szóbelire,...

Ha nem mentem emelt szóbelire, ősszel fizetnem kell érte, ha újrateszem?

Figyelt kérdés
Sajnos félrenéztem a dátumot, és emiatt nem tudtam menni emelt angol szóbelire (viszont tavaly csináltam egy előrehozottat belőle, remélem ez kerül majd a bizonyítványomba így), ha jelentkezek majd az őszi érettségire, ezért fizetnem kell? Nem tudom meddig számolják a tanulói jogviszonyt se, most végeztem ugye

2022. jún. 20. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Igen, 50 ezer forintot. De újra kell írni az írásbelit is.
2022. jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. jún. 20. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Nem, mert most lesz egy bukásod még tanulói jogviszonyban, aminek az első javítóvizsgája ingyenes.
2022. jún. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
3. Kell, mert amikor írja már nem lesz jogviszonya.
2022. jún. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4, nem az számít. Olvasd el a vizsgaszabályzatot, világosan benne van. Én megtettem.
2022. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

5. Az értő olvasás nem megy neked!


A köznevelési törvény az alábbiak szerint rendelkezik a tanulói jogviszony megszüntetésének időpontjáról:


53. § (2) Megszűnik a tanulói jogviszony

a) ha a tanulót másik iskola átvette, az átvétel napján,

b) az általános iskola utolsó évfolyamának elvégzéséről szóló bizonyítvány kiállításának napján,

c) gimnáziumi tanulmányok esetén az utolsó évfolyam elvégzését követő első érettségi vizsgaidőszak utolsó napján,

d) szakközépiskolai tanulmányok esetén az utolsó középiskolai évfolyam elvégzését követő első érettségi vizsgaidőszak utolsó napján, ha a tanuló a szakképzésben nem kíván továbbtanulni, vagy a továbbtanuláshoz szükséges feltételek hiányában nem tanulhat tovább,



Az érettségi bizonyítvány megszerzése utáni, továbbá a középiskolai tanulmányok sikeres befejezését követően, tanulói

jogviszonyon kívül tett érettségi vizsgán bármely vizsgatárgyból, az előzetes tanulmányok vizsgálata nélkül

A vizsgadíjakról

Az érettségi vizsga − az intézmény fenntartójától függetlenül − térítésmentes a tanulói jogviszony (szakképzésben tanulói

és felnőttképzési jogviszony) ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig.

Minden más esetben a vizsgáért vizsgadíjat kell fizetni.

2022. jún. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6, szerintem legyél kicsit szerényebb, mielőtt ezzel foglalkozó, vizsgázott szakembert magas lóról kioktatsz, ugyanis te vagy az, akinek nem megy az értő olvasás, a megfelelő források megtalálása, és (ami a legszomorúbb) a források jelölése.


229/2012. (VIII. 28.) Korm. rendelet

a nemzeti köznevelésről szóló törvény végrehajtásáról

33/A. § A köznevelési intézmény fenntartójától függetlenül térítésmentes az érettségi vizsga a tanulói jogviszony ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig és az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és pótló vizsgája.


Ez pedig pont a kérdező esete. A tanulói jogviszonyban tett szintemelő első javítóvizsgája akkor is ingyenes, ha a jelentkezéskor már nincs tanulói jogviszonya.

(Habár személy szerint támogatnám, hogy ilyen esetben fizetni kelljen, ha valaki nem figyel oda rá, hogy mikor kell vizsgáznia, de a jogszabály szerint ingyenes.)

2022. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

tanulói jogviszony nélkül nem lehet tanulói jogviszonyba vizsgát tenni.

OTT a forrás, le van írva, hogy köznevelési törvény!

Szegény oktatás, ilyen analfabéták osztják az észt.

2022. jún. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"és az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és pótló vizsgája"

Tudom, kicsit összetett szerkezet, de nem olyan bonyolult végigolvasni. Majd a nagyarcúak kérdezzék meg ősszel a kérdezőt, hogy kellett-e fizetnie. Nem fogtok bocsánatot kérni a beszólogatásért, amikor kiderül, hogy tévedtek.


A második részhez nincs ott a forrás.

Észosztásról beszél, aki azt sem képes elragozni, hogy tanulói jogviszonybaN? Röhej.

2022. jún. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!