Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol érdemes német B2 nyelvvizs...

Hol érdemes német B2 nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés
Szeretnék B2 nyelvvizsgát német nyelvből. OLyan nyelvvizsgát keresek, ami állimalag elismert bizonyítványt ad, de azért teljesíthető nyelvvizsga. Nem megúszásra játszom, de mégis jobb lenne biztosabbra menni. Hallottam, hogy a BME például ilyen, de érdekelnének a tapasztalatok.

2022. jún. 20. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Némettel nincs tapasztalatom, de hátha hasznos lesz a válaszom. Ecl nyelvvizsgát itt is és külföldön is elfogadják és az írásbeli része egyàltalán nem nehéz. (2 szövegértés és 1 vagy 2 fogalmazás. (Már nem emlékszem pontosan.) A hallott szöveg szokott nehéz lenni.(Minden nyelven.) Nézz utána, hátha megtetszik.
2022. jún. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Németből a legkönnyebb a társalkodó nyelvvizsga. A BME az a nehezebbek közé esik, ahogy az ECL meg a TELC is. Ezek nemzetközileg is elismertek. A Telcnek a hallása nagyon könnyű csak igaz hamis meg párosítós, ha nem hallod ki akkor is kb 50% az esélye, hogy eltaláld, de nagyon könnyűk a szövegek. A szóbeli is előre otthon készülsz fel egy témából és van egy vita meg egy szervezős feladat. A Telcnek az írásbelije a nehéz, ha abból gyenge van nem ajánlom. ECL-t akkor ajánlom, ha jó vagy szövegértésben. 45 perced van két szövegre, ami kb 1 oldal. Meg van két levél, ami 250 szavas. A hallása brutális, a nyelvvizsgák közül a legnehezebb szerintem. Az Origo átlagos viszont kétnyelvű, ha szeretsz fordítani és megy is (pontosan, de szótár használható) akkor ajánlom.
2022. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 cscsdrk válasza:
Az ÖSD-t nem ajánlom,full nyelvtan. A többi (Origo,ECL, BME) szerintem mehet
2022. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!