Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha megtanulok 1400 német szót...

Ha megtanulok 1400 német szót és utána elmegyek tanárhoz, az rossz tanulási módszer? Folyamatosan ismétlem, amit megtanultam. Most kb 600 szót tudok.

Figyelt kérdés
2022. jún. 22. 17:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Úgy terveztem, hogy miután megvan az 1400 szó megtanulom a nyelvtant tanárral. De akkor ez így nem jó?
2022. jún. 22. 20:55
 12/20 anonim ***** válasza:
hát nem.
2022. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy nem leszek otthon fél évet. És nem szeretnék angol nyelvű tanárhoz járni.
2022. jún. 22. 21:50
 14/20 A kérdező kommentje:
Egyébként kitudnátok fejteni, hogy ez így miért nem jó?
2022. jún. 22. 21:54
 15/20 anonim ***** válasza:
kifejtettem a válaszomban, 5ös vagyok, de akkor még egyszer: rengeteg szót megtanulsz, ezzel rengeteg időt elcseszel, de amikor a tanárral végre elkezdesz nyelvet tanulni, ennek a töredékét fogod csak nagyon sokáig használni tudni, vagyis a nagy részét úgyis elfelejted, mert nincs mire, hogyan, minek használnod. a nyelv egy egységes képződmény, nem lehet lebontani, hogy egyszer csak szavakat tanulsz, egyszer csak nyelvtant... és különben is, ha nincs tanárod, mégis ki fogja megtanítani a helyes kiejtést, meg ilyesmiket? azt se tudod mit kellene megtanulni adott szó kapcsán... tudod mik a zárójeles betűk a szó mögött a szótárban? melyik ige fog változni ragozásnál, melyik főnév gyenge, mi lesz rendhagyó, stb... órákon át tudnám sorolni. főleg úgy, hogy lerí rólad, hogy totál kezdő nyelvtanuló vagy, fogalmad sincs semmiről, és ezt most nem bántásból mondom. menj el szépen olyanhoz, aki ért is hozzá.
2022. jún. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azért sem jó (azon kívül, amit 15-ös írt) mert az agy úgy jegyzi meg a dolgokat, hogy összefüggéseket keres. Random a levegőben lógó szavak nem fontosak az agynak. (Nem tudtam szebben, de remélem érted.) Mondok egy nagyon egyszerű példát. Emlékszel mikor van a családtagjaid születésnapja? Igen. Tudod miért? Mert az agyad köti a dátumot az ünnepléshez, a tortához, a felköszöntéshez, mindezek évenkénti ismétléséhez. Emlékszel egy random ember születésnapjàra, akinek néha megjelenik facebookon a születési dátuma? Nem. Tudod miért? Mert semmi közöd hozzá, nincs mihez kötni. Na ugyanez a helyzet a nyelvtanulàssal is.
2022. jún. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül van kb. minden nyelvkönyvben az összes új szó legalább egy-két egyszerűbb példamondaton keresztül bemutatva.
2022. jún. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Kifejezetten rossz módszer.
2022. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Erről a könyvről beszél a kérdező: [link]

Meg fognak maradni neki hosszú távon a szavak (akinek bejön, annak igen!4)

Szerintem kéne még mondatokat is tanulni hozzá. Itt van egy szuper forrás (gyakorlatokkal): [link] [link]

Lehet még használni: Duolingo, Xeropan.

2022. jún. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
9%
Duolingo +1
2022. jún. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!