Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám motiválni magam...

Hogyan tudnám motiválni magam angol nyelvtanulásra? Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék angolul beszélni de lusta vagyok tanulni. Ti hogyan vettétek rá magatokat nap mint nap a nyelvtanulásra és nyelvgyakorlásra?

2022. jún. 23. 19:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg önjutalmazás vagy hasonló működhet?
2022. jún. 23. 19:29
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Csoportban tanulás
2022. jún. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csinálom, hogyha nagyon nem akarom tanulni, hogy azt csinálom angolul, amit szeretek. Pl. sorozatot nézek, olvasok. Van aki videójátékozik vagy a hobbijával kapcsolatos fórumokat nézeget angolul. A lényeg, hogy ne kényszernek érezd.
2022. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzáállás kérdése. Miért akarsz megtanulni angolul?


Nálam egyszerű a válasz. Két másik idegen nyelven tanulok, melyeket magyarul nem tanítanak. Így a kényszer rávitt, hogy tanuljam az angolt, mint segédnyelv. Azóta sok külföldivel (nem angol nyelvű) tudtam ennek segítségével beszélgetni, ami nagy önbizalmat adott nekem. Ezeken kívül mindig nézek videókat, filmeket, sorozatokat, híreket, vagy netán cikkeket.



Ha van célod vele, csak akkor tudod megtanulni. Legyen az nyelvvizsga, érettségi, továbbtanulás, utazás stb...


Ajánlom, hogy gondolkodj el, mit akarsz vele kezdeni, és találd meg számodra a legjobb módszert, úgy hogy mindent kipróbálsz!


Sok sikert! :)

18L

2022. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nagyon szeretnék angolul beszélni"

Ezek szerint annyira mégsem.


Én pl szerettem volna a videójátékok szövegét érteni, ez motivált.

Meg ahogy 4# írja, van olyan is, hogy csak angolul elérhető tartalom, mindhez lesz hozzáférésed, ha megtanulod.

2022. jún. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

hát ha egy felnőtt ember ennyire nem állhatatos és nincsenek céljai, az elég szomorú.


mi motiváljon?


gondolj arra, h. angol nélkül sehol sem vagy.

rosszabb alkupozícióba kerülsz a munkaerőpiacon: nem pályázhatsz meg olyan munkaköröket, ahová nyelvtudás kell, kevesebb a fizu, nem tudod a szakmai/magánéleti kapcsolathálódat egy határon túl kiterjeszteni, mert nem tudsz idegen nyelven kommunikálni másokkal, nem férsz hozzá forrásnyelven információkhoz, szakirodalomhoz.


ez már csak elég indok, hogy megembereld magad!


nem önjutalmazás kell,hanem kemény, kitartó munka, az eredmény maga lesz a jutalom, ha beszélsz jól angolul.

2022. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!