Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségin nagyon...

Emelt angol érettségin nagyon nehéz a szóbeli?

Figyelt kérdés

2022. jún. 25. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Embertől függ. Van aki készülés nélkül megcsinálja max pontosra és van aki hónapokig készül rá és pocsékul sikerül neki. Mivel rengeteg diák leérettségizett sikeresen (60% fölötti eredménnyel), így nem hiszem, hogy nagyon nehéz lenne.
2022. jún. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Kicsivel nehezebb csak, mint egy B2-s nyelvvizsga. Ha van egy stabil tudásod és/vagy készülsz rá rendesen, simán megvan. Nem készültem rá a tanórákon kívül semmit és maxpontos lett, de ismerőseim közül a legrosszabb is 25/30.
2022. jún. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nos, 11.-es voltam most. Nyelvvizsgám még nincsen.

Nem tudom, menjek-e most augusztusban megszerezni, vagy majd közép szintű angol helyett jövő ilyenkor menjek emeltre?


Az írásbelik középszinten majdnem mindig max pontosak, ahogy gyakoroltam. Egyszer csináltam egy emelt írásbelit is, az is hasonlóan jól sikerült. Jövőhéten elkezdem az emelteket gyakorolgatni, illetve szavakat tanulni.


Viszont szóban gyengébb vagyok, a legfőbb problémám az, hogy még magyarul se tudok hozzáfűzni túl sokat az adott témához. 😅😅


Emelten csak meg lenne az a 60 %...?

2022. jún. 25. 19:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nyáron megcsinálnám a nyelvvizsgát (nem olyan nehéz), ősszel a közepet, év végén pedig az emeltet. Rögtön emeltezni azért nem jó, mert később nem tudsz majd közepet csinálni (aminek nyilván nagyobb lesz a százaléka).
2022. jún. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

"szóban gyengébb vagyok, a legfőbb problémám az, hogy még magyarul se tudok hozzáfűzni túl sokat az adott témához"

Akkor még nem neked való a B2 szintű emelt sem, meg a B2 szintű nyelvvizsga sem - ugyanaz a szintje mindegyiknek, amiből egyenesen következik, hogy ugyanolyan nehézségűek, csak annyi a különbség, amennyi a különböző típusú feladatok között B2 szinten: ha neked az egyik típusú feladat valamiért nem szimpatikus, akkor az a vizsga (emelt érettségi vagy nyelvvizsga) lesz "nehezebb", amelyik olyan típusú feladatot is tartalmaz.

Kezdd el rendszeresen követni a híreket, véleményműsorokat nézni/hallgatni, odafigyelni az érvekre, ellenérvekre, amikor bárkik bármilyen nyelven bármiről vitatkoznak, és akkor menj bármilyen B2 szintű vizsgára, amikor már van véleményed a világról.

2022. jún. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Akkor tanulok tovább, aztán majd látom, hogy lesz. :)

2022. jún. 26. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!