Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket tanuljam? Olasz vagy...

Melyiket tanuljam? Olasz vagy francia (esetleg spanyol)

Figyelt kérdés

Szeptemberben megyek egyetemre és ott el szeretnék kezdeni egy új nyelvet tanulni. Eddig angolul és németül is tanultam (angolból B2 nyelvvizsgám, németből C1-el egyenértékű érettségim van), viszont nem tudom, melyik nyelvet lenne jó tanulni.

A francia talán valamennyivel jobban vonz, de nem biztos, hogy lenne erőm még egy ilyen nehéz nyelv megtanulására (a németben a nyelvtan nem volt piskóta, de legalább a kiejtés az egyszerűbb volt, míg a franciában az is nehéz)

A másik amiben gondolkodtam az olasz, mert valamennyivel egyszerűbb talán, viszont nem tudom, hogy nem érnék-e többet franciával.

A spanyol is ott van a lehetőségek között, de leginkább az olasz vagy francia közül választanék.

Mit ajánlotok?

(Amúgy a Corvinusra megyek, ha tanult valaki ott nyelvet, szívesen fogadok véleményeket)



2022. jún. 25. 07:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Orosz v. Spanyol
2022. jún. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ, mi a célod vele. A francia hasznosabb szerintem Európa és világviszonylatban is. Annyira egyébként szerintem nem nehéz, mint amilyennek elsőre tűnik. Az olaszt leginkább Olaszországban tudod hasznosítani. Talán még egy érv a francia mellett, hogy ahhoz viszonylag sok segédanyag van, illetve több lehetőség ezáltal.
2022. jún. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem angol és német után mindegy, hogy mit tanul az ember. Azt nem lehet előre tudni, hogy a munkádhoz fog-e valamelyik kelleni, ráadásul Magyarországon az olasz ugyanúgy hasznos lehet, mint egy francia. Én ezen a ponton azt választanám, ami a legjobban tetszik vagy amelyiknek az oktatása jobb színvonalú. Egy újlatin nyelv utat nyit a többihez, ha mégis pont a másik kellene később, még mindig meg fogod tudni tanulni.
2022. jún. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2

Igazából a francia ellen csak az szól, hogy nehéz(nek tűnik), de valóban több a lehetőség

#3

Igazából csak egyet nyelvet szeretnék még csak tanulni (mármint nincs tervben, hogy a jövőben egy negyediket is akarnák), de persze ez változhat is

2022. jún. 25. 08:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, akkor szerintem a franciát válaszd. Szerintem a nyelvtanulás sikerességéhez az egyik legfontosabb tényező a motiváció.
2022. jún. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Olasz kéttannyelvűt végeztem gimiben. Most már inkább angolra mennék. 8 éve érettségiztem és sehol nem használtam a C1-es olaszomat. Csak akkor lenne értelme, ha kiköltöztem volna. Én a helyedben az angolra mennék rá, hogy meglegyen az anyanyelvi szint, tehát C2. Nem látom másnak értelmét. Ahol nem beszélnek magyarul Európában, ott beszélnek angolul. Csak akkor éri meg angolon kívül mást tanulni, ha abba az országba szeretnél költözni.
2022. jún. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélek angolul és németül is, és én is olaszból érettségiztem. 30 év alatt kereken 2x lehetett volna használnom utcán bóklászó turistákkal Budapesten, egyébként soha semmi szükség nem volt rá. A spanyol ugyanez. A francia viszont értelmes választás, sokszor lett volna szükségem rá.
2022. jún. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6

Az angolt is fel akarom fejleszteni majd C1-re (szerintem az anyanyelvi szint elképzelhetetlen anélkül, hogy kiköltözzek vagy legalábbis kint legyek egy jó ideig, az viszont nincs tervben egyáltalán)

2022. jún. 25. 15:08
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

6-osnak igaza van.

Én elég jól beszélek angolul, meg van egy szakmai közepem spanyolból.

Egyébként el lehet vele helyezkedni, bár a legtöbb munka telefonálós, credit beszedős vagy ügyfélszolgálatos, ahhoz a középfok édeskevés. Viszont mindig találtam olyan állást, ahol elég volt ez a szint, mert inkább írásban kellett kommunikálni. Később meg ez volt a hátrányom. Az összes magasabb szintű munkához elég az angol, és nem engedtek el a főnökeim, nem léptettek elő, mert jaj, kit talál helyettem, aki beszél spanyolul.

A jelenlegi munkahelyemen angol a főnököm, és egész nap angolul beszélünk, a spanyol nyelvtudásomat nem is említettem, és nem is akarom használni. Angolul viszont nagyon kell tudni, hiszen mindenről csak angolul beszélünk. Én is inkább abba fektetném az energiám a helyedben.

2022. jún. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz, a francia és a spanyol csak akkor érnek valamit ha ezekkel a nyelvekkel akarsz dolgozni később. Tekintve hogy a magyarok többsége nem gyarmatokon akar állást keresni így Európában azonos szinten vannak. Ezekben az országokban nem vagy nagyon rosszul beszelnek angolul ezért hasznos lehet tudni.

Ha nincs velük konkrét célod akkor inkább erősítsd az angolt.

2022. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!