Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megkopott angol tudást vissza...

Megkopott angol tudást vissza lehet hozni 1-2 hónapon belül és hogyan érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Éveken keresztül olyan munkakörben voltam, hogy nem nagyon kellett hozzá angol, időnként egy emailt kellett írnom, de legtöbbször szakmai cikkeket olvastam angolul. Van egy B2 nyelvvizsgám, de most inkább a B2 alatti, nyelvvizsga szint alatt vagyok. Most úgy alakult, hogy 1-2 hónapig valószínűleg nem lesz munkám, de aztán sürgősen találnom kell valamit, és mivel ezzel a fél angoltudással kb. esélytelen bármilyen jobb munkát találni, arra gondoltam, akkor rászánom ezt az időt tanulásra. A cél az lenne, hogy tudjak kommunikálni írásban és szóban is, így főleg a munkahelyi angol és nyelvtanra, beszédre volna jó ráerősíteni.


Tudtok valami jó megoldást erre? Beszédet hogyan tudnám fejleszteni? Milyen anyagokat nézzek?


2022. júl. 3. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Nyáron sok intenzív nyelvtanfolyam van, pár hétig minden hétköznap több órában - ilyen helyzetre az jó lehet. Az is segít, ha nézel videókat, olvasol dolgokat angolul, de pusztán ettől a beszédkészseged mèg nem fog visszajönni, pedig az fontos. Online is bejelentkezhetsz Skype vagy Teams órára vmi szimpatikus angoltanárhoz. Vagy ha van idegen nyelvi klub a környéketeken, azt is megpróbálhatod.
2022. júl. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Mennyi ideig tanultal angolul a B2 vizsgara?

Akkor most, hogy akarod a kopott tudasodat behozni egy-ket honap alatt, foleg uzleti tudast?

2022. júl. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
6 éves koromtól végig még az egyetemen is tanultam angolt. A B2-es nyelvvizsgára is kb. 1 hónapot tanultam összesen. De ahogy említettem, aktívan nem beszéltem egy ideje.
2022. júl. 3. 15:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor 16 evet tanultal B2 vizsgadra, nem egy honapot. Most meg 1-2 honap alatt akarod behozni es meg uzleti szinten?
2022. júl. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!