Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kinek hogy sikerült a 07.16-ai...

Kinek hogy sikerült a 07.16-ai Euroexam C1-es nyelvvizsga? Különösen az írásbelire lennék kíváncsi, mert egyéb okok miatt írásbeliztem ma.

Figyelt kérdés

2022. júl. 17. 22:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
k@rva szarul...itthon mindig 80% felettire sikerültek, de tegnap nagyon nehéz volt. Biztos vagyok benne,hogy nem lesz meg.
2022. júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Tény és való, hogy nem volt egyszerű, mert én is ilyen 80-85%-okat értem el, meg a Cambridge Proficiency könyvből is gyakorolgattam
2022. júl. 18. 08:17
 3/29 anonim ***** válasza:
90%
A kozepszintu euroexam az konnyu?
2022. júl. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
92%

Szerintem nem nehéz

Javaslatként vedd meg a Nagy Euroexam Könyvet B2-es szinten és abban tudod begyakarolni a feladattípust, az időbeosztást stb. De készülj fel arra, hogy az éles vizsgán nehezebb lesz egy kicsivel.

2022. júl. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Okes, koszi a tippet! Annyit még esetleg el tudnal mondani, hogy szerinted konnyebb vagy nehezebb mint az origo?
2022. júl. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Kevésbé nyelvtan centrikus, ha nem a nyelvtan az erősséged, akkor melegszívvel ajánlom, mert az államilag, nemzetközileg elismert bizonyítványt ad az Origó, pedig államilag elismert bizonyítvánt ad.


Meg pár tipp, hogy biztosra menj


Olvass BBC híreket, tanulj teljes mondatokat,kifejezéseket (in any case it seems almost certain that.. or there’s every likelihood that.. etc)

Nézzél Youtube videókat olyan témáról, ami érdekel, akár a nyevvizsga témákból vagy akár maga az angol nyelvtanulásról, mert rengeteg szókincs fejlesztő videó is van fent pl. “Instead of saying “very” f.g very lazy-indolent, very happy-jubilant, overjoyed etc. vagy instead of saying “I’m fine” Couldn’t be better.


Levélírásnál, ha formálisat írsz érdemes egy kicsit kifinomult mondattal kezdeni pl.


Dear Sir/Madam,

I am writing to inquire in relation to/ in connection with / in conjunction with / in regarding to sth. (Valami kapcsán)


Meg nézz videót a levélírásról, mert vannak formális vagy informális szavak is a levél íráshoz például ask-inquire.


Egyik főiskolai docensem is küldött egy javaslatot, hogy mit tegyek az email íráshoz és ide bemásolom


“Do you have to write on a computer or by hand? In the latter case you have to count the words on your own, manually - sorry. As for the letter, which is more important: English letters, especially the business ones have strict (very strict) form. Let me show you the most important ones: 1. If you write to a company, it is always Messrs. That is: "Messrs Smith &Co, London SW 97 Baker street, United Kingdom. 2. In Britain: Dear Sirs, in the US: Gentlemen, are the first words, thereafter (!!) "re: your letter of the 31st of May" and only thereafter the text. 3. Finish: "(in) awaiting for your early reply, I remain, Dear Sirs (US only: Gentlemen) yours faithfully/sincerely yours, or (US only): "(very) truly yours. As for the draft of the e-mail: my advice is to write a short notice divided into points f.ex.: 1. regarding to..(your letter, the last occasion we had a conversation...etc. 2.The problem/issue itself 3. Questions to your friend (if any) 4. Closing form: f.ex. "Friendly yours". I do hope I could help. In case of any further question, do not hesitate to ask me.”


Meg szókincs fejlesztésre az is jó, ha egynyelven tanulod meg a szavakat a definíciójával, hogy a szövegkörnyezetbeli használatát is megtanuld

Szinte minden esetre biztos, hogy képes leszel letenni a C1-es vizsgát (később),egy év tanulással sem lehetetlen, csak gyakorold a nyelvtant és tanulj szavakat, gyakorold az angolt megadott javaslataimmal vagy a többiek javaslataival.


In any case it seems almost certain that you will be capable to take the C1 language exam with 1 year learning. Just practice grammar and learn words, practice English with my given suggestions or the other ones’ suggestions.

2022. júl. 20. 12:19
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

Koszonom szepen ezt a reszletes valaszodat. Mindenkepp megfogadom a tanacsod es utana nezek ezeknek a dolgoknak.


Sajnos a nyelvtan kevesbe az erossegem, ezert valoban jobb valasztasnak tunik az euroexam.


Sajnos eddig 4x voltam Origon nB2 nyelvvizsgan, viszont mindig megbuktam, bizom benne, hogy ez most maskepp lesz.

2022. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Nézd meg az Euroexam mintafeladatait és olyan típusra számíthatsz


[link]

2022. júl. 20. 14:15
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos nincs fent a minta nyelvvizsga.. :( Csak próba nyelvvizsgára lehet menni személyesen :(
2022. júl. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%

#9

Ha felül rányomsz a kék “MyEuroexam” gombra, akkor ki fog adni egy menüsort, amiben arra kell nyomni, hogy “Vizsgatesztek és próbavizsgák”. Akkor elvileg találsz egy minta feladatsort és megoldási stratégiákat is.

2022. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!