Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » "English Grammar in use"...

"English Grammar in use" angol könyvhöz hasonló minőségű német nyelvtannal foglalkozó könyvet ismertek?

Figyelt kérdés
A Raymond Murphy: English grammar in use with answers könyvre gondoltam, csak nem akartam túl hosszú címet adni a kérdésnek. Ezt nagyon jó könyvnek találom, és érdekelne ugyanilyen, vagy ehhez hasonló német nyelvből is, ami átfogóan átadja, és önellenőrizhető feladatokat is ad a német nyelvtanhoz.

2022. júl. 23. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Az angol verziót nem ismerem, de Maklári Tamás német nyelvtani ABC-je nagyon jó nyelv könyv. Átfogó és érthető nyelvtani magyarázatai vannak példákkal, nagyon hasznos.
2022. júl. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából volt egy jó B2 német nyelvtudásom, csak kb. lassan egy évtizede nem használtam. Sok mindent megértek, de a nyelvtant nagyon át kellene néznem, és szeretnék elmozdulni egy felsőfok irányába is.
2022. júl. 23. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A Grammatik aktiv (B2-C1) hasonló. Ugyanúgy egynyelvű, az egyik oldalon található a nyelvtan, a másik oldalon pedig a gyakorlófeladatok, van hozzá hanganyag, valamint a könyv végén van megoldókulcs is. Az egyes nyelvi szinteket pedig külön jelzi. A B2-es részekkel tudsz ismételni, a C1-esekkel pedig fejlődni, amit írtál is, hogy szeretnél. Szerintem ideális önálló tanuláshoz.
2022. júl. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyszer kiemelem, hátha érkeznek még javaslatok.
2022. júl. 26. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég régi a könyv de szerintem nagyon jól és egyszerűen, feladatokkal is ellátva magyarázza végig az összes német nyelvtant a Szabó Katalin: Wer? Was? Wo? Wie?
2023. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!