Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Üdv!jövő szeptemberben c1 ECL...

Üdv!jövő szeptemberben c1 ECL német írásbeli vizsgát szeretnék tenni, s addig 400 órát szánnék rá augusztusi kezdéssel.Akinek esetleg van ezzel tapasztalata,(kifejezetten ezzel a vizsgával,) az kérem ossza meg!?

Figyelt kérdés
2022. júl. 24. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
49%

Milyen szintről indulsz? Ha teljesen 0-ról, akkor azért ez elég necces. Ha már B1-B2 szinten mozogsz, akkor egy év bőven elegendő a C1-hez, ellenkező esetben véleményem szerint kevés a rá szánt idő.

Én középfokú nyelvvizsgát csináltam nálunk majd 10 éve, és azt kell mondanom, hogy a magnó hallgatás a legnehezebb része, legalábbis nekem az volt. Én mindenképp nagyon erőltetném a felkészülés során a magnózást/filmezést/sorozat nézést. A vizsga felépítését egész biztosan megtalálod a honlapjukon, minta feladatokkal együtt.

Sok szerencsét!

2022. júl. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igaz nem németből mentem, de én is egyetértek, hogy a magnó a legnehezebb. Sőt, màsok is (màs nyelveknél is) azt mondták, hogy alig értették. (Nem a szókincs hiánya, hanem a háttérzajok/sebesség/motyogás miatt.)
2022. júl. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
B2 szintről indulok. Az írásbeli rész mely feladatokat tartalmazza? A szóbeli részt jóval később szeretném csinálni.
2022. júl. 24. 19:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Az írásbeli a szövegértést és levélírást tartalmaz. A hallásértés a szóbelihez tartozik. Azt jóval később szeretném csinálni
2022. júl. 24. 19:55
 5/6 A kérdező kommentje:
Mekkora segítséget adnak a felkészítő kötetek?
2022. júl. 24. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az írásbeli rész mely feladatokat tartalmazza?"

Hogy választottad ki ezt a bizonyos vizsgát, ha azt se tudod, hogy milyen feladatokból áll? Annyira se érdekel, hogy rákeress?

2022. júl. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!