Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezekkel a B2 német nyelvvizsga...

Ezekkel a B2 német nyelvvizsga eredményekkel milyen érettségire menjek?

Figyelt kérdés

Beszédértés 85%

Beszédkészség 89%

Íráskészség 62% (alapból ez megy a legnehezebben, de ráadásul nehéz témák voltak)

Olvasáskészség 85%


Ősszel szeretnék érettségizni, ilyen eredményekkel kis rágyakorlással érdemes emelt érettségit tennem, vagy maradjak a középnél?



2022. júl. 25. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes. Csinálj meg minél több előző évi emelt érerttségit, nézdd meg milyen pontokat érsz el, és akkor fogod tudni. Ilyen eredményekkel szerintem amúgy nem lesz gond az emelttel. Bááár, lehet mégsem érdemes. Ha akarsz egyetemre menni, akkor oda kell az emelt, és ha duplázni szeretnél, akkor ennek a százaléka fog nagyon számítani. Így lehet érdemesebb várni az utolsó pillanatig, ha fejlődik addig is a tudásod és a lehető legjobb emelt érettségit írni. Ha csak az a lényeg, hogy meglegyen, akkor simán mehetsz. Zárójelben megjegyzem amúgy, hogy duplázással szokták a legjobb pontokat elérni(egy most felvételizett).
2022. júl. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ. Ez nagyon szép eredmény, így mindenképp sikerülne az emelt, viszont a pontszámok miatt:


Ha kell az emelt akkor mindenképp emelt, vagy ha ezt tudnád a legjobban megírni emelten a tantárgyak közül.


Ha más emelt érettségi is jó, és arra megkapod a +50 pontot akkor lehet jobban jársz egy nagyon magas pontszámú középpel.

Ha a nyelvvizsga pontja számít akkor én inkább más tárgyból tenném le az emeltet így meglenne a nyelvvizsga +28 pont és az érettségi +50 pont is.

2022. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt érettségi hivatalosan B2 szintű, nem hiszem hogy gond lenne vele ha készülsz és nem hagyod hogy felejts addig. De tényleg attól függ, továbbtanulás szempontjából mire van szükséged.
2022. júl. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!
2022. júl. 25. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!