Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet tanuljak?

Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
Magyarul, Angolul tudok.

2022. aug. 6. 17:18
A kérdező szavazást indított:
Spanyol
Német
Orosz
Olasz
Francia
44 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

mi a célod vele ?

melyikre érzel belső késztetést?


Most igazából, mindenki arra fog szavazni, hogy ő mit tanulna, és a te érveid nélkül ezt nem lehet objektívan eldönteni.

2022. aug. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Amelyikhez a legnagyobb a motivációd. Nálam ez alapvetően érzelmi kérdés lenne, hogy melyik nyelv tetszik a legjobban és melyik ország és kultúra áll a legközelebb hozzám, de sokaknak a hasznosság is elég motivációt tud jelenteni. Viszont hogy számodra melyik lenne a leghasznosabb, az szintén az egyéni élethelyzetedtől, céljaidtól, kapcsolataidtól, lehetőségeidtől függ.
2022. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%

Németet, több okból is.


Magyarországon az USA mellett a legtöbb külföldi cég német és osztrák:

[link]


Ausztria és Németország a legfőbb célországok, ha külföldre akarsz menni dolgozni vagy tanulni. Általában véve, a német érdekszférába tartozunk.


Pont ma vettem elő a 30 évvel ezelőtti olasz könyvemet (olaszból érettségiztem). 30 év alatt talán ha 4-5 alkalommal tudtam volna olaszul jópofizni (azaz olyan emberekkel olaszul beszélni, akikkel amúgy angolul beszéltünk). A spanyol ugyanilyen nyelv, a gyakorlati haszna a nullához konvergál, ha nem utazol gyakran Spanyolországba vagy Dél-Amerikába.


A francia egy kicsit kakukktojás. Tagadhatatlanul a világ leggyönyörűbb nyelve, a kulturális hatása óriási, és a világpolitikai szerepe is nagy (Kanada, Afrika, Közel-Kelet országaiban sokan beszélik, befolyásosak és erősek az EU-ban stb). Ezért a német mögött még a franciát mondanám hasznosnak. (De nem hasznosabb, mint a német.)

2022. aug. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 franciasrac ***** válasza:
89%
Ne mások véleményétől függjön, hanem a tiédtől
2022. aug. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%
Én például spanyolul tanulnék, de a leghasznosabb a német.
2022. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
10%
Ezt így valóban nehéz eldönteni.De ettől függetlenül én is a németre szavazok!
2022. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!