Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Euroexam nyelvvizsga tapasztal...

Euroexam nyelvvizsga tapasztalatok? Mennyire nehéz? Milyen típusfeladatok vannak?

Figyelt kérdés

2022. aug. 7. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Én olyan 6 éve, amikor angolból csináltam, szerintem eléggé átverésen alapuló business volt. A szóbelis vizsgáztatók nem koordinálták a vizsgát, gyakorlatilag aggresszív partnerrel egymást kellett túldumálnunk, de ő erősebb személyiség volt, és alig hagyott beszélni, a szavamba vágott, stb., és semmi kedvességet nem éreztem, még csak ránk sem néztek egyébként. Az írásbelin is pocsék volt a magnó, nehéz szövegek voltak a semmiről, nem olyanok voltak a feladatok nehézségei, mint a gyakorló tesztsoraiknál és könyveiknél. A legkönnyebb nyelvvizsgának volt beharangozva akkoriban, és valószínűleg tényleg nem nehéz a többihez mérten, de szerintem nem volt könnyű, és nem volt korrekt a vizsgáztatás sem. Írásbelin is tudom, hogy volt már valami sérelmem, de ennyi idő távlatában arra már nem emlékszem. Telcnél voltam előtte németből, az számomra sokkal könnyebb volt és sokkal normálisabb feladatokkal, nem volt elrugaszkodott. A szóbeli bizottság jó hangulatban telt. Egyszer mindketten a partneremmel véletlenül rosszkor szólaltunk meg, de a vizsgáztatók rögtön közbeléptek, nem hagyták, hogy akár csak véletlenül is ártsunk a másiknak azzal, hogy elvesszük tőle a lehetőséget. Ugyanezt az Euroexam nem mondhatta el. Nem is sikerült elsőre, és később sem lett jobb tapasztalatom náluk. Remélem azóta változott a rendszerük, de én még egyszer nyelvvizsgázni náluk nem fogok.
2022. aug. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat. Nem túl bíztató. Habár én csak írásbelire mennék hozzajuk valószínűleg.
2022. aug. 8. 09:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is mostanában voltam. Azzal egyetértek az előttem szólóval, hogy nekem is az volt a tapasztalatom, hogy a gyakorlókönyvben meg a neten könnyebbek a mintafeladatok (2 euroexames gyakorlókönyvem volt, az egyikben minden feladatsort megcsináltam, a másikban is sokat, mindegyiken átmentem, sőt, sokszor tök jó eredmény jött ki), a valóságban nehezebb volt, bár 1 alkalommal voltam, a többit nem tudom…

Nekem a writing jól ment, a reading úgy ahogy, a listening katasztrófa volt (főleg a 2.feladat, szerintem az a legnehezebb és csak 1x hallgathatod meg)

Rengeteg ismeretlen szó volt, amiket szerintem az életben nem használ senki. Angol szakos vagyok egyetemen, igaz most kezdtem, de az irodalmas meg nyelvészetis egyetemi órákon szinte mindent értek, a nyelvvizsga meg ilyen nehéz… Azért ez érdekes.

Eredményt még nem tudok, de nagyon kíváncsi leszek.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez rossz és ne oda menj, ez csak egy tapasztalat volt.

2022. szept. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és felsőfokon voltam.
2022. szept. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha megbuknék és újracsinálnám, akkor viszont nem hozzájuk mennék újra.
2022. szept. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, remélem sikerül utolsó!

Akkor lehet hogy inkább megpróbálok egy BME-t

2022. szept. 17. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!