Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azzal, hogy kivezették a...

Romanov8 kérdése:

Azzal, hogy kivezették a nyelvvízsga kötelezettséget, már kiadható a beragadt diploma?

Figyelt kérdés

A kormány 2024-töl átalakitja a felsöoktatást és kivezette a nyelvvizsga kötelezettséget. Ha jól értem, akkor a beragadt diplomát kiadhatják és a már folyamatban lévö képzéseken is átvehetö lesz az oklevél, ha az adott egyetem azon a szakon nem kéri a nyelvvizsgát. Jól értem a törvényt??

Tehát amelyik szakon nem köti tovább nyelvvizsgához a diplomát ott már most kiadható és a késöbbiekben is kiadják???



2022. aug. 28. 08:46
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Nem jól érted, felmenő rendszerben a 2023-tól felvettekre fog vonatkozni. De még az sem biztos, hogy nem kell majd nyelvvizsga, csak állami szabály helyett az egyetemek dönthetnek róla. Sok helyen szerintem továbbra is kérni fogják.
2022. aug. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy az első írja. Elvileg a később felvettekre fog vonatkozni, de még el sem készült az erről szóló jogszabály. Addig hiába okoskodunk, amíg nem tudjuk, mi van benne pontosan. Ebből kifolyólag természetesen nem is tud most érvénybe lépni, hiszen nem tudunk róla semmit azon kívül, hogy volt egy-két bejelentés a témával kapcsolatban. Egyelőre forgalmunk sincs, melyik egyetemeket, melyik szakokat hogyan befolyásolja. De amúgy sem vezetik ki teljesen a nyelvvizsga kötelezettséget, egyszerűen az egyetemek dönthetnek majd róla, hogy kérik-e. Sok szakon valószínűleg ugyanúgy kérni fogják, mint eddig.
2022. aug. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!