Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az első sikeres nyelvvizsga-dí...

Az első sikeres nyelvvizsga-díj visszaigényléséről lenne kérdésem. Ha többszöri próbálkozásra végre sikerült a szóbelim, akkor is igényelhetek, igaz?

Figyelt kérdés

Az írásbelim nincs meg. Külön-külön is igényelhetem, azaz az első sikeres szóbelimre és írásbelimre igényelhetek vagy csak komplexre? Vagy ha a szóbelimre igényelem, akkor már majd a sikeres írásbelimre nem igényelhetek?


Mennyi időn belül igényelhetem?



2022. szept. 3. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Csak akkor igényelheted, ha meg lesz az írásbeli is, külön a vizagarészekre nem kapsz visszatérítést. A bizonyítványod kiállításától lehet igényelni. (meg kell adni majd az ügyfélkapus formanyomtatványon az azonosítóját)
2022. szept. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. szept. 3. 18:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

[link] itt a dokumentum, ha külön teszed le a két részt, akkor is visszaigényelheted, de csak akkor, ha majd meglesz mindkét része. Akkor nem a komplexet, hanem az egyesíthető részvizsgákat kell bejelölnöd és a 3.4 pontot kitöltöd a két bizonyítvány adataival.

Tudom, nem pontosan ezt kérdezted, csak gondoltam jó ha tudod, hogy nem kell kimondottan komplex bizonyítványnak lenni, az is jó ha külön két bizonyítványod lesz.

2022. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Teljesen világosan fogalmaztam. Csak szóbeli esetén nincs visszatérítés, éppen ezért szükséges az írásbelit is letenni. Ilyen értelemben csak komplex nyelvvizsga esetében fizeti meg az állam a felmerült költségeket, azzal a kiegészítéssel, hogy a szóbeli és írásbeli részvizsga EGYÜTT komplexnek minősül.
2022. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!