Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ELTE-BTK néderlandisztika...

ELTE-BTK néderlandisztika vagy finn minort ajánlanátok inkább?

Figyelt kérdés
A kettő között vacilálok, de nem tudok dönteni, úgyhogy ha bárki járt akár alapszakra, akár minorra ezekből szívesen meghallgatnám az élménybeszámolóját:D vagy ha nem is ide jártál, de tanulod/beszéled a nyelvet akkor is érdekel hogy mit gondolsz róluk! (a fő szakom egyébként a svéd lesz)

2022. szept. 4. 01:07
A kérdező szavazást indított:
néderlandisztika
finn
13 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Svéd mellé én inkább a finnt választanám, mert Svédország bizonyos részein beszélnek finnül és a finneknek is kell svédül tanulniuk.
2022. szept. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5%
Attól függ, hogy egyetem után finn vagy holland mekiben akarsz krumplit sütni.
2022. szept. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt választanám, amelyiknek a kultúrája jobban tetszik (a nyelv gondolom tetszik mindkét esetben és ha agyilag lenne rá kapacitásom a másik nyelv nyelvfejlesztéses tárgyait felvenném szabad kreditnek. (Ezt ismerősöm úgy csinálta, hogy ugyanúgy haladt mintha minoros lenne, tehát meg kellett felelnie a feltételeknek, de neptunban nem vette fel minorként. Ő 2 másik nyelvvel csinálta)
2022. szept. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egyiket sem választanám.

minorképzésben te nem fogsz sem hollandból, sem finnből perfekt lenni, mert ahhoz kevés az idő meg a tárgy.

ha van angol v. német minor, akkor azt. a már meglévő tudásodat elmélyíteni.

finnek és hollandok is remekül beszélnek angolul, sokan németül is.

2022. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Néderlandisztika főszakon végeztem (ELTE). Minoron szorgalommal egy B2-es nyelvvizsgáig simán el fogsz jutni a két év végére. Minőségi a képzés, főleg a nyelvoktatás része. Én szerettem a szakot, bár tény, hogy pörgős és sokat követelnek. Cserébe viszont tényleg magas szintű nyelvtudáshoz lehet jutni, illetve nagyon jó a közösség is a tanszéken.

Holland minorra mindig tavasszal kell jelentkezni, tehát másodévesként kezded el. Szerintem ez előny a finnel szemben, mert így nem egyszerre kellene a svédet és a hollandot a nulláról elkezdened.

Svéd főszakosként neked még az is előny lenne, hogy a holland tanszék szintén az R épület 1. emeletén van, úgyhogy gyorsan átérnél egyik óráról a másikra :)

2022. szept. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!