Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szabályok vannak az...

Milyen szabályok vannak az angolban a szavak ragozására?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem tudom, hogy hívják ezt a témakört, így nem tudok rákeresni.


Arról beszélek, amit itt leírt nekem az egyik válaszoló (#1-es komment)


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


I EATING apple - én almát eszem, (ha éppen ezt teszem).


I EAT apple - ha általában megeszek egy almát.


He/She/It EATS apple - ha E/3 személyről van szó.


Amit nem tudok:


- Te (You) almát eszel

- Ti (You) almát esztek

- Mi (We) almát eszünk.

- Ők (They) almát esznek.


Ezeket hogyan mondjuk?


2022. szept. 4. 08:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

A Present Simple ragozása:


I eat an apple.

You eat an apple.

He / She / It eats an apple.

We eat an apple.

You eat an apple.

They eat an apple.


A Present Simple az általánosságban igaz dolgok esetén használandó. Csak E/3-ban változik a ragozása.


Present Continuous:


I AM eating an apple.

You ARE eating an apple.

He / She / It IS eating an apple.

...

(Ne hagyd ki a létigét, direkt kiemeltem.)


A Present Continuous a jelenleg végzett tevékenységek esetén használandó.

2022. szept. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Pelenkásfiú ***** válasza:

"nem tudom, hogy hívják ezt a témakört"

Igeidőknek és igeragozásnak.


"I EATING apple"

Ilyen nincs. "I am eating" vagy gyakrabbak: "I'm eating"


Az "I eat" és az "I'm eating" két különböző igeidő.


Egyszerű jelenben csak E/3-ban változik az ige alakja, tehát a you, we, they ugyanaz, mint az I.


Folyamatosan jelenben (ez az "I'm eating) a létigét kell ragozni, tehát:

I am

You are

He/she/it is

We are

You are

They are

2022. szept. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Írid, hogy nem tudod mi a témakör neve. Szerintem ne külön-külön keresd a témaköröket, hanem vegyél egy teljesen kezdő angol könyvet. Mivel ez az alap mindegyikben benne van. (Az oxford angol nyelvtan fent van pdf-ben, meg tudod nézni, hogy az jó-e neked.)
2022. szept. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Köszönöm a válaszokat.


Van egy tankönyvem, amit használok, csak én úgy tanulok, hogy többféle forrásból merítek. Haladok a tankönyv szerint, de használok más forrásokat is. És ha ott érdekesnek tűnik valami, annak utána nézek, függetlenül attól, hogy a tankönyvben még nem járok ott.


A Present Simple nekem még kicsit odébb van a tankönyvben, de azt, amit itt tanítottatok róla, majd fel tudom használni akkor, ha odaérek.


A szavakkal ugyanez van: van egy szószedetem, amibe benne van az a 4000 szó, ami felvisz a B2 szintig - ezek az elsődleges szavak, amiket tudnom kell. De ha valahol találkozok egy érdekesnek tűnő ismeretlen angol szóval, akkor megtanulom azt is. Több füzetet vezetek, éppen ezért.

2022. szept. 4. 11:13
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem mi van a present simple előtt a tankönyvben? Nem kötekedésből, csak általában ez a legelején szokott lenni.


"És ha ott érdekesnek tűnik valami, annak utána nézek."


Szerintem jobb lenne ha nem összevissza csinálnád, lehet jobban megértenéd a dolgokat ha sorjában haladsz és nem csapongsz össze-vissza.

2022. szept. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez sok esetben egy remek technika, de nyelvtanulásnál a lehető legrosszabb dolog amit tehetsz. Inkább haladj szépen sorban, nagyon a könyv elején lehetsz, ha még a Present Simple-nél sem tartasz, max 1-2 nagyon rövid lecke szokott lenni előtte. Ha most össze-vissza elkezdesz tanulgatni, lehet, hogy félreértesz nyelvtani szabályokat, rosszul rögződnek bizonyos dolgok.


A szavakkal nincs gond, nyugodtan tanulgasd őket, olvasgass angolul, nézz videókat.

2022. szept. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Így épül fel a könyv eleje, kb. ez a tematika:


- létige - AM, IS, ARE alakok.

- alap személyi adatok (pl. Where is he from? leírások példákkal.

- A/AN határozatlan nevelők gyakorlása.

- Angol ABC

- Számok

- többes szám.

- Personal Questions

- Birtokos szerkezet

- Angol fontok helyes kiejtése.


Aztán következik a 15. oldalon:


SIMPLE PRESENT / Egyszerű jelen.

2022. szept. 4. 14:56
 8/23 A kérdező kommentje:

"Ha most össze-vissza elkezdesz tanulgatni, lehet, hogy félreértesz nyelvtani szabályokat, rosszul rögződnek bizonyos dolgok."


Igazad lehet.


Csak engem érdekel az angol, sok kérdés van bennem, és nehéz kivárni, míg odaérek, ahol nem tartok.


De akkor inkább úgy fogom csinálni, hogy nem kapkodom, hanem sorrendben haladok a nyelvtannal.

2022. szept. 4. 15:01
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

#1, #2 vagyok.


Igen, hasonlóan szokott a legtöbb angol tankönyv felépülni, bár a birtokos inkább a Pr. Simple után szokott lenni. Megkérdezhetem, hogy melyik tankönyvből tanulsz? A szószedet külön van vagy szintén a tankönyv része?

2022. szept. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#9


Ez a tankönyv kereskedelmi forgalomban nem kapható, mivel a tanárnő írta, aki ebből tanít. Általában frissíti is a kiadásokat.


Úgy van, hogy van egy tankönyv, ami egy hagyományos tankönyv, ami tematikákra van osztva, feladatok vannak benne. Illetve van egy nyelvtani jegyzet - ezt is a tanárnő írta - ami csak nyelvtani szabályokat tartalmaz.


A szószedetem külön vettem, ez a Lextra angol szókincs.


De a szavakat főleg angol nyelvű YouTube videókból is merítem. Elsőként megnézem a Lextrában, benne van-e. Ha nincs, akkor netes szótár, és már megy is az erre a célra kialakított szótár füzetbe.

2022. szept. 4. 20:46
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!