Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy hónap alatt német?

Tundeike kérdése:

Egy hónap alatt német?

Figyelt kérdés
Sajnos kiderült, hogy iskola váltás miatt különbözeti vizsgát kell tennem a kilenc és tizedik osztályos német tananyagból. Egy hónapom lenne felkészülni önállóan erre. Korábban sosem tanultam németet, viszont hollandot igen, ami nagyon hasonló. Lenne esetleg tippetek, hogy milyen könyvekből kezdjek ennek neki? Bármi hasznos tippet nagyon szívesen fogadok! Előre is köszönöm.

2022. szept. 4. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen kizárt dolog.

A holland csak akadályoz, mert sem a helyesírás, sem a nyelvtan, sem a szavak nem passzolnak a németbe.

Kérj legalább fél év halasztást a vizsgára.

2022. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
80%
Szerintem lehetetlen, bocsi, hogy ezt mondom, van egy gyerek aki tavaly érkezett az osztályunkba és egy negyed év alatt kellett bepotolnia 9 év angol tananyagot, bár igaz felvették, de fél éven keresztül csak 1-est kapott..
2022. szept. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez maximum akkor lehetséges ha nagyon nagyon semmit sem csináltak 2 év alatt. Különben szerintem is lehetetlen.
2022. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak franciából kellett vizsgát tennie két év anyagából, amikor más iskolába került, év közben nem kapott semmilyen jegyet, csak év végén vizzgáznia, és mégígy is elég nehéz volt.

Egy hónap alatt teljesen kizárt, hogy bármit is meg tudj tanulni mémetböl.

2022. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jeleztétek az iskolának, hogy nem tanultál németül? Mégis honnan tudnál megtanulni németül 1 hónap alatt? Ez az idő legfeljebb arra elég, pláne önállóan, hogy megtanuld a kiejtést, ABC-t, meg pár kifejezést, esetleg be tudj mutatkozni. Nem tudom mennyire éri meg olyan iskolába menni, ahol semennyire sincsenek rád tekintettel. A Ponsnak amúgy vannak jó nyelvtani táblázatai, anyagai. Maklári: Német nyelvtani ABC - neten fellelhető valamerre megoldókulcs is. Youtubeon amúgy számos anyag van magyarul is, ha rákeresel bármire, ami német nyelvtanulás kezdésével kapcsolatok, hogy pl. német kezdőnek, német alapok, stb., én már láttam a teljes betűkészletről és kiejtésről nagyon szép videókat. De egy hónap alatt nem tudsz bepótolni 2 évi tananyagot, és a holland tényleg szerintem csak arra jó, hogy összekeveredj fejben. Lehet a szavak könnyebben mennek majd egy bizonyos szinten, de hollandból kiindulva sem lehet 1 hónap alatt ekkora lemaradást behozni.
2022. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!