Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azok akik autodidakta módon,...

Azok akik autodidakta módon, vagyis teljesen egyedül tanultak meg egy idegen nyelvet azoknak mennyi időbe került, amíg alapszinten megtanultak beszélni?

Figyelt kérdés
Nem anyanyelvi szintre gondolok, hanem csak alapszintre.

2022. szept. 13. 18:58
 1/4 anonim válasza:
21%
15 év.
2022. szept. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak nyelvek, amelyek esetében az autodidakta tanulás még jó nyelvérzékkel is reménytelen vállalkozás. De azoknál a nyelveknél, amelyeknél erre van reális esély, szerintem olyan 500 óra lehet az egyszerű, hétköznapi "konyhanyelvet" elsajátítani. A bökkenő azonban az, hogy az efféle "ki tudom fejezni magam" nyelvtudás a gyakorlatban vajmi keveset ér, ugyanis azt nem garantálja, hogy egy anyanyelvi beszélőt megértsen az illető. Hiába tudja elemi szinten kifejezni magát, ha a másik fél válasza számára érthetetlen marad. Az anyanyelvi beszélők teljes sebességgél való beszédének hallás utáni azonnali megértése az igazán nagy kihívás. Ehhez szerintem 1000-1500 óra kell.
2022. szept. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1 év
2022. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézz bele sz 5 év 5 nyelv blogba
2022. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!