Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanuljak franciát? Megéri?

Tanuljak franciát? Megéri?

Figyelt kérdés

Középiskolában egy angol kéttanyelvű képzésre járok, második idegen nyelvként olasz. Heti 18 óra angol. Most adódott egy olyan lehetőség,hogy heti 2 tanórában lehetne tanulni franciát is (ofc fizetős). Szerintetek megérné? Öt évig tanulni, talán szerezni vmilyen szintű nyelvvizsgát is belőle, aztán ennyi. Nem nagyon hiszem,hogy hasznát tudnám venni. De ki tudja. A szüleim akkor egyeznek bele és fizetik, ha végigcsinálom. Az a kérdésem,hogy ezen körülmények között jelentkezzek,vagy inkább fókuszáljak az angolra és majd az olaszra?

MIÉRT?



2022. szept. 16. 19:36
A kérdező szavazást indított:
Megéri (légyszi írd le miért gondolod)
Nem éri meg (légyszi írd le miért nem)
18 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvet megéri mindig tanulni. De csak akkor, ha úgy érzed, hogy bírnád, a másik két nyelv mellett. A francia nehezebb lesz, mint az angol. Viszont sohatöbbé nem lesz lehetőséged, ennyi időt nyelvet tanulni, mint most ! Ha most nem tanulod meg, később, amikor esetleg kellhet, kérdés, lesz-e rá kapacitásod meg időd. Gondolkodtál már azon, hogy mi szeretnél lenni? Most őszintén, azon az alapon, hogy mi éri meg, elsősorban abban érdemes gondolkodni, hogy a) a munkádhoz kellhet-e, később b)tervezel-e kiköltözni, vagy csak nyaralni járni az adott nyelvterületre. Miután még fiatal vagy, feltételezem egyikre sincs nagyon elképzelésed. Viszont az olasznak sincs semmivel több értelme, mint a franciának. Mindkettővel lehetnek lehetőségek országon belül is, az élet meg a szakmád mondja majd meg, hogy lesz-e szükséged az angolon kívül bármilyen nyelvre. Szerintem egyébként nagyon menőn hangzana, ha érettségi évében elmondhatnád magadról, hogy 3 nyelven beszélsz.
2022. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvet megéri tanulni, de van rá elég energiád az angol és az olasz mellett? Ha igen és tetszik, akkor megéri. Csak nehogy az legyen, hogy miatta a másik kettőre nem tudsz úgy koncentrálni. Amúgy még bármi lehet az életben, én gimiben angolt és franciát tanultam, később pedig úgy megtetszett a spanyol, hogy elvégeztem a spanyol szakot és mellette olaszt minorként. Most pedig az olasszal dolgozom. Szóval tényleg bármi megtörténhet.
2022. szept. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
88%

Szerintem megéri, az egyetlen kérdés, hogy bírod-e.


Nyelvet tanulni gyerekként érdemes, felnőttként szerintem nem lehet eljutni a teljesen magabiztos tudásig pl. munka mellett.


A francia nyelv valamennyivel szélesebb körben is használható, mint az olasz, több európai országban, de Kanadában és jópár afrikai országban hivatalos nyelv. Nézd meg ezt a térképet: [link]


Szóval szerintem hajrá! Felnőttként visszanézve a suliban tanultak közül a nyelveknek volt a legtöbb értelme - én legalábbis így gondolom.

2022. szept. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most NYEK-es vagy? 9.-es gondolom.

Szerintem megéri, ha én a helyedben lennék, mindenképpen felvenném, mondjuk én megszállottja vagyok a nyelveknek.:D az viszont igaz, hogy valószínűleg tényleg máskor nem lesz annyi időd meg lehetőséged rá, mint most. Én 4.nyelvként kezdtem nyáron franciát tanulni, A1 szintre eljutottam, de most egyetem miatt abba kell hagynom, szüneteltetnem kell, mert egyszerűen nincs rá időm és kapacitásom. (más nyelvet is tanulok)

2022. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ritka nyelvnek szamit itthon, elonyod lehet munkahelyen elhelyezkedesben. Nalunk multiba itodai munkakra lasszoval fogjuk a franciasokat. Plusz egy idegen nyelv mindig elonyt fog jelenteni
2022. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!