Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor írjuk a mondatba a...

Mikor írjuk a mondatba a have-et az alabbi mondatokban?

Figyelt kérdés
Nem értem a logikáját. Mikor i have traveled around the world es mikor i traveled around the world? Tudnatok meg példákat es magyarazatot irni arra mikor have-v kell irni, es mikor have nelkul bizonyos mondatokat? Köszönöm!

2022. szept. 27. 16:50
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

A sima Past tense-t akkor használod, (i travelled) ha egy fogalmazásban leírod, hogy (régebben) miket csináltál.


Az I have travelled.... ez present perfect. Idő megadása nélkül, csak közlöd, hogy te már körbeutaztad a világot.

2022. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez két külön igeidő. Igeidőknek nézz utána. Have-vel befejezett jelen (present perfect), anélkül egyszerű múlt (past simple).
2022. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 'I travelled...' egyszerű múlt idő, past simple, a körülményekre fókuszál: mikor utaztál, hogy tetszett, stb. van a mondatban múltra utaló időhatározó, pl. last summer, in 2020, 10 days ago, stb.


Az 'I have travelled..' befejezett jelen idő, present perfect, az eredményre fókuszál: (eddig életedben) voltál már Londonban, vagy nem. (Ha nem voltál, még lehetsz!). Láttad már az új filmet, vagy sem. Ezekben a mondatokban nincs semmi, ami a múltra utal, ellenben gyakran láthatod a just, yet, since, for, already, ever, never szavakat, amelyek megint csak az eredményt hangsúlyozzák ki:

I have already been to London. MÁR voltam Londonban.

I have never been to London. SOSEM voltam még Londonban. (De még lehetek!)


A past simple cselekvésnek vége (I went to London last year); a present perfect csak a beszéd pillanatáig érvényes. (I have already been, I have never been - már voltam, még eddig sosem voltam).

2022. szept. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2022. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!