Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mondják hogy a német...

Miért mondják hogy a német tanulhatatlan és nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Pár hónapja tanulok németet , de én semmi ilyet nem vettem észre , számomra a könnyűnek tartott olasz spanyol , francia sokkal nehezebben megy

2022. szept. 28. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Mert a legtöbb ember meg akarja magyarázni, miért nem akarja tanulni.

Egyébként a német nem nehezebb, mint az angol vagy a francia, csak más.

2022. szept. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hamis sztereotípia.
2022. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előzőek mellett szerintem azért, mert sok általános/középiskolában angol meg német van csak, így tetszik - nem tetszik kérdéstől függetlenül németül kell tanulni. Ami kell, kötelező az pedig ritkán okoz örömöt.

Ezzel szemben francia, olasz, spanyol ritkán kötelező, azért inkább direkt tenni szoktak emberek, hogy tanulhassák. Így a nehézségek is viselhetőbbek.

2022. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
67%
Szerintem nem nehezebb mint az angol. Talán még néha könnyebb is.
2022. szept. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Somló Volán Zrt. válasza:
Én angolt tanultam világéletemben és szerintem a német nehezebb, mint az angol. Nehéz a kiejtése, bonyolultan összerakott szavak, stb...
2023. febr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!