Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kéttannyelvű gimnázium után...

Kéttannyelvű gimnázium után lehet magyarul érettségizni?

Figyelt kérdés
Német kéttannyelvre járok, és a tanárok mindig azt hajtogatják,hogy németül kell leérettségizni. Viszont a mai napon hallottam, hogy ez nem kötelező, és egy adott tantárgyból, amit németül tanulunk, simán leérettségizhetünk magyarul. Elvileg azért mondják az ellenkezőjét mindig a tanárok, mert ha egy osztálynak a 75%-a nem tesz felsőfoku nyelvvizsgát, amit 3 olyan tantárgy után kap, amit németül írt, akkor nem indíthatják újra a tagozatot. Szóval ez mennyire igaz? Tényleg nem kötelező németül érettségizni egy ilyen gimnáziumban sem?

2022. okt. 27. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én időmben, 20 éve úgy volt, hogy ha nem a célnyelven érettségizel, akkor buktad a nyelvvizsgát.
2022. okt. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

két tanítási nyelvű érettségi vizsgán


a)336 a kötelező idegen nyelv vizsgatárgy a célnyelv,


b)337 a célnyelven tanult vizsgatárgyak közül legalább kettőből – annak valamennyi tételéből – célnyelven kell vizsgázni,


c)338 a célnyelven folyó írásbeli vizsga idejét az írásbeli vizsga minden – időben elkülönülő – összetevője esetében huszonöt százalékkal meg kell növelni,


d)339 a célnyelven folyó írásbeli vizsgán kétnyelvű szótár használható,


e)340 a célnyelven tanult vizsgatárgyakból a szóbeli vizsgán a feleltetés harminc percig tarthat,


(6) Ha a vizsgázó az (1) vagy a (3) bekezdésben meghatározott középiskolában (tagozaton, osztályban) folytatja tanulmányait, tanulói jogviszonyának fennállása alatt a (2), illetve a (4) bekezdésben meghatározottak szerint, tanulói jogviszonyának megszűnését követően – választása szerint – az általános szabályok vagy e §-ban foglaltak szerint tehet érettségi vizsgát.


Tehát kötelező, de csak pár tárgyból. Te választod ki.

2022. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jól írja az előző, két tárgyból kell a célnyelven menni, ill. kötelező tárgy emellett a célnyelv. Egyébként szerintem egyes tárgyaknál kifejezetten megéri, pl. matematikából jól jön a +25% idő, és nem kell hozzá nagy nyelvtudás. Én meg pl. hiába tanultam idegen nyelven a történelmet, magyarul mentem, mert sok töris tárgyam volt egyetemen, és fontos volt magyarul is tudnom a szakkifejezéseket.
2022. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!