Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol után olasz vagy német?

Angol után olasz vagy német?

Figyelt kérdés

Mindkettő nyelvet (német, olasz) nézegetem egy ideje, illetve egy-egy órán is voltam, de mégsem tudok dönteni. Mindkettő tetszik egyébként.


Német:

- nem kötelező a munkámban, szakmámban (az angollal elvagyok) de sok cégnél előny lett volna a tudása

- a nyelvtana, főleg a szórend nagyon “fura” nekem és nem akar ráállni az agyam (ilyen rövid idő alatt)


Olasz:

- kicsit jobban tetszik, mint a német, de nem tudom, hogy hasznát venném-e valamikor (műszaki területen dolgozom)

- angol után sok szó hasonló

- talán könnyebb mint a német /kevés időm van a nyelvtanulásra/, de mégis tudnék az angolon kívül más nyelvet is


Melyiket lenne érdemesebb tanulnom a jövőben?

Az angol c1 után mindenképp szeretnék még egy b2/c1-et a németből vagy az olaszból, de sajnos elég kevés idő fog jutni az angol szintentartása mellett a második nyelvre, viszont közeli cél pár éven belül (1-2) a középfok és persze szeretném, ha hasznos nyelv is lenne



2022. okt. 30. 15:53
 1/1 anonim válasza:
36%
Inkább Java vagy C.
2022. okt. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!