Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom felpörgetni az...

Hogyan tudom felpörgetni az angolomat gyorsan?

Figyelt kérdés

Februárban végzek az egyetemen és szeretnék elhelyezkedni főállásban, viszont az angolom nem teljesen tökéletes. Középfokú nyelvvizsgával rendelkezem de ezt középsuliban csináltam és azóta baromira sokat felejtettem. Mennyi idő mire összekaparom magam kb? Régen tökre ment a társalgás de akkor sem volt teljesen tökéletes.

Egy autóipari cégnél egyébként bele tud jönni az ember gyorsan?

Bármilyen tipp/ötlet van szívesen meghallgatom.



2022. nov. 17. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Menj angol nyelvterületre
2022. nov. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1-es az elméletileg legjobb ötlet. Ha az egyetem miatt nem tudsz, akkor modellezd le magadnak a külföldön élést. Szó szerint mindent angolul csinálj.

Játszd el, hogy külföldi vagy, és mindenkivel angolul beszélgessél, mint ha muszáj lenne. Ha találsz a környéken olyan boltost, akivel szót értesz angolul, akkor innentől hozzá járj vásárolni.

Ha vannak kötelező egyetemi könyvek fordításban, de az eredetijük angolul van, inkább angolul olvasd el.

Angolul nézz tévét. Angolul olvass híreket.

Legyenek angol nyelvű barátaid és/vagy képzeld barátod, akivel egész nap angolul monologizálsz. Szokj hozzá, hogy angolul is gondolkodsz.


Persze rohadt frusztráló lesz eleinte, hogy egy csomó szót nem értesz, illetve nem egzaktul tudod kifejezni. Ezt a frusztrációt használd fel arra, hogy motiváljon. Napközben mindent jegyzetelj le, és esténként szánj rá egy órát, hogy ezeket kiszótárazod, utánajársz.

A saját jegyzeteidet is rendszeresen nézd át újra, rendezgesd.

2022. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!