Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kevésbé szívatós vizsgahelyek,...

Kevésbé szívatós vizsgahelyek, de hol?

Figyelt kérdés

Relatíve erős angol középfokkal szeretnék a jövő év nyarán, legkésőbb telén egy általános felsőfokot is.


Euro, London stúdió, ahol volt tapasztalatom. Ezeknél van kevésbé szívatós?



2022. nov. 21. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal mindenhol korrektek. Persze elvárják a szintnek megfelelő nyelvi rutint és jártasságot, de hát azt hivatottak a vizsgával igazolni, így ez természetes.


Egyedül a Rigó utcáról hallottam, hogy nem a nemzetközi szinvonalú rendszer. Egyedülálló módon fordítás is van, amivel csak kipótolni próbálják az egyéb hiányosságokat. Hogy tartsanak valamilyen elvárt nehézségi szintet, úgy javítják a statisztikát, hogy szivatnak. (A bukások alacsony száma azt is mutatná, hogy túl könnyű.) A nyelvi készségek szigorú mérése helyett szivatnak.


Nem tudom, most is igaz-e, ezt még régen mindenki mondta róluk, de másról még hasonló mendemondák se terjednek. Van egy nemzetközileg elvárandó készségenkéni szint, (szövegértés, beszédkészség, nyelvhelyesség, szókincs stb) ezeket be is kell tartaniuk.

2022. nov. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a válasszal nem leszek népszerű, de....


Szerintem vizsgáld egy kicsit felül a valóságérzékelésedet.

Te minimum két-három év intenzív nyelvhasználatát akarod huszárvágással letudni, és szűken egy év alatt szintet akarsz ugrani, de eleve azzal áll neki a kérdésnek, hogy a nyelvvizsga központok azok, akik "szívatnak".


Fura vagy.

2022. nov. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2009 óta megvan a középfokúm és már előtte is használtam...
2022. nov. 21. 19:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve dolgoztam olyan helyen ahol napi szinten angolul beszéltem.
2022. nov. 21. 19:11
 5/5 A kérdező kommentje:
De lehet félrefogalmaztam. Tapasztalatom úgy volt, hogy anno a középfokúmmal. Felsőfokon még nem voltam.
2022. nov. 21. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!