Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol B2-ről C1-re vagy olasz...

Angol B2-ről C1-re vagy olasz 0-ról B2-re?

Figyelt kérdés

Angol középfokról felsőfokra

VAGY

olaszból (esetleg németből) a nulláról a középfokra nehezebb eljutni? (Időben és úgy összességében?)

Illetve melyik verziót javasolnátok és az kb. mennyi időt vehet igénybe?



2022. nov. 23. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű az olasz nehezebb, mert egy B2-es szókincset, nyelvtant "összeszedni" nem könnyű a nulláról.
2022. nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

A sorrend: angol (a legkönnyebb), olasz, német.

De én az új nyelv megtanulását ajánlom jobban, mert az angol B2 már elég jó, tanulj meg még egy nyelvet inkább.

2022. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem meg az angol fontosabb, elsősorban ez számít a mai világban. Ezzel szemben mondjuk egy olasz B2nek nem sok hasznád vennéd itthon.
2022. nov. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Az angol folyékokny szinten eszméletlenül fontos. Amíg az nincs meg, addig semmi mást nem tanulnék, mert kizárólag folyékony angollal bárhol meg lehet élni, míg angol-olasz B2-vel már erősen kérdőjeles.
2022. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem az angol fontosabb, illetve könnyebb is B2-ről C1-re fejlődni. Mármint a nyelvtant már tudod, leginkább a szókincs az, amire rá kell gyúrnod a C1-hez. Viszont olaszból nem tudsz semmit, se a nyelvtant, se pár szót, semmit. Illetve szerintem először mindenképp érdemes a már ismert nyelveket "kimaxolni", és utána belemélyedni újabb nyelvekbe. Szóval ha egy nyelvből már B2-es szinten vagy, akkor szerintem kár azt úgy otthagyni, hanem inkább egy C1-es nyelvvizsgára kellene gyúrni, és ha majd az meg lesz, és még mindig érdekel egy másik nyelv, akkor hajrá.
2022. nov. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül hogy döntöttél?
2023. febr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!