Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » El tudnátok magyarázni a...

El tudnátok magyarázni a német szórendet? Ebben a mondatban például a jetzt miért oda kerül? Ich lerne jetzt Deutsch. Milyen sorrendben kell egy mondatot összerakni?

Figyelt kérdés
2022. nov. 24. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:

alany, állítmány, többi mondatrész


a fő szabály, h. az ige mindig a 2. helyen áll, ill. a határozók sorrendje is meg van szabva.


időhatározó, okhatározó, módhatározó, helyhatározó



a jetzt ebben az esetben időhatározó.


a szórend alany (ich), ige (lerne), határozó (jetzt), tárgy (Deutsch).


DE a jetzt kerülhet a mondat legelejére is, ha azt akarod kihangsúlyozni, h. MOST tanulsz németül.


Jetzt lerne ich Deutsch.


a szabály ilyenkor az, hogy a szórend fordított, tehát állítmány (lerne), alany (ich), merthogy az ige MINDIG a 2. helyen áll, bármi van előtte.

2022. nov. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1: A válaszodból sokminden kiderül, csak az nem, amire Kérdező kíváncsi, hogy miért kerül a jetzt mint időhatározó a tárgy elé. A tárgy helyéről semmit nem írtál. De a miértre a válasz engem is érdekelne.
2022. nov. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ich lerne jetzt Deutsch- Nemetül tanulok, vagy mar regebben, vagy nemreg kezdtem el.


Jetzt lerne ich Deutsch- Eddig valami mast tanultam, de most elkezdtem nemetül tanulni, ill. tanulok nemetül.


Mindkettö helyes, ha mar nagyon-nagyon-nagyon jol tudsz nemetül, akkor kell ilyesmin elgondolkozni.


A szorend szabalyokon nem erdemes gondolkozni, ill. megtanulni, hanem ertelemszerüen a mondatot mondani, erzes utan.

2022. nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

2


mit nem értesz?! leírtam, hogy a határozók milyen sorrendben vannak, megelőzik a tárgyat.



3

"A szorend szabalyokon nem erdemes gondolkozni, ill. megtanulni, hanem ertelemszerüen a mondatot mondani, erzes utan."


ez butaság, amit mondasz!

a német kötött szórendű nyelv, pontosan meg kell tanulni a szórendet!

2022. nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4: "leírtam, hogy a határozók milyen sorrendben vannak, megelőzik a tárgyat"

Az ebben a formában nem igaz, hogy megelőzik a tárgyat! Gyakran megelőzik, de nem mindig. A helyhatározó például többnyire a tárgy után áll.

Vagy szerinted az úgy helyes lenne, hogy "Ich habe gestern im Park deinen Bruder gesehen."?

Mert szerintem ezt úgy mondanák, hogy "Ich habe gestern deinen Bruder im Park gesehen."

2022. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 1./4. valaszado biztos valami okoskodo nemet tanar. Ezert nem tudnak a magyar diakok meg egy nemet ertettsegi utan sem megszolalni, mert a nemet oktatas nem arra megy ki, hogy beszelni megtanuljanak a diakok, hanem a felesleges szabalyokra. Szoval nem kell bemagolni a szorendet. En pl. folyekonyan beszelek nemetül, de soha nem tanultam meg, hogy mik a szorend szabalyai. Ha sokat olvasol, nezel nemet filmeket, beszelsz nemet anyanyelvüekkel, nemet TV-t nezel, stb. akkor raerzel, hogy hogy van helyesen a szorend, amire egyebkent nincs merev szabaly! Igy is ugy is megertik, amit mondasz, ha egyebkent helyes. Ha allandoan azon gondolkozol, hogy hogy is kell lennie helyesen a szorendnek, akkor a lenyegtelen dolgokban elveszel, es nem fogsz soha megtanulni rendesen beszelni, es irni nemetül.
2022. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5


Mindkettő mondat helyes!

2022. dec. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!