Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtan: ha valakinek...

Angol nyelvtan: ha valakinek nem megy, "nem tudja mit nem tud" mit érdemes tenni?

Figyelt kérdés

Ha valaki azt érzi, hogy nem megy az angol nyelvtan, amit tud azt "automatikusan alkalmazza" mondatok összerakásánál de azt se tudja megnevezni stb, mit érdemes tenni?

Nem tudja milyen szinten áll, igeidőktől kezdve sokmindennel van probléma.

Magánúton hogyan lehet a tanulásba rendszert vinni, hasonlóan úgy ahogy egy nyelvtanár tenné? Az ilyen online kurzusok, mint a "naponta x perc angol" és hasonlók nem váltak be.

Magántanárra nincs pénz.

A "feliratos filmek" meg egyéb vizuális tanulási lehetőségek látásprobléma miat kiesnek.



2023. jan. 6. 08:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Nem kell misztifikálni az igeidőket meg a nyelvtant. Az angolok se használnak 12-t, de amit használnak, az logikus, csak nem kell félni tőle. A spontán, filmekből felszedett (nem kell ahhoz felirat) nyelvhasználat nem lesz nagyon rossz. Használni kell tudni a nyelvet: megérteni és megértetni magadat. Profi nyelvhasználónál, mondjuk kereskedelmi levelezőnél nyilván fontos a minőség, de a mindennapi magánéletben nem.
2023. jan. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyrészt rendes jó nyelvtannal készült anyagokat olvasni, hallgatni napi szinten, mert az agy azt tárolja el jobban, amiből több információt kap, az lesz az erősebb, azaz számára a helyes.

Másrészt lehet célzottan a szintfelmérőkkel megtudod, melyik nyelvtan megy rosszul és abból csinálsz pár gyakorlót.

2023. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#2-es vagyok, de egyébként az AI is segíthet.

- vannak nyelvtan ellenőrző oldalak

- fordító oldalak

- hangosan felolvashatsz angol anyagokat mobilnak, hogy érti-e amit mondasz

2023. jan. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A szintfelmérők közül melyik lehet jó?
2023. jan. 6. 10:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

pl:

[link]


Ez annyiból jó, hogy írja is, hogy miért az a jó válasz, így könnyebb kikeresni a hozzá tartózó gyakorlást.


De minden tesztnél hasznosabb egyébként az, amit sajnos a leírtak alapján te se tehetsz meg, hogy pár napig csak angol környezetben lennél és nem szólalhatnál meg csak angolul.

2023. jan. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%

Én csak pár éve tanulok angolul, de mikor kezdtem már akkor is elboldogultam volna angol nyelvterületen. Nagy segítség a nyelvtanár, de nélküle se lehetetlen.


Igazából a nyelvtudásom nagy része zenékből, TikTok videókból, videójátékokból és filmekből van. Nem kell hozzá magyar felirat. De az is nagy segítség lehet, ha magyar gameplay videókat nézel, de úgy, hagy a játék angol. Pl anno nagyon sokat tanultam DoggyAndi Minecraft és Sims videóiból :DD


Sok sikert!

2023. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

De miért akarjátok lehúzni a dagonyába, ahol a ti agyatok fetreng? Mit lehet tanulni a zenékből?

Cup of tea, takes time to think, yeah

Time to risk a life, a life, a life

Ezzel mire mész bárhol?

2023. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 vagyok, beszélgettem már írásban angol anyanyelvű emberrel, és nem akarta elhinni mikor írtam, hogy én bizony magyar vagyok, szóval szerintem azért nem egy dagonyában fetreng az agyam :DD


Tagadhatatlan, szörnyű akcentusom van, de azon lehet csiszolni :D


Egyébként sokat lehet tanulni zenékből úgy, hogy meghallgatod a zenét és nem a dallamra, hanem a szövegre figyelsz. Megfigyeled, hogy mit értesz belőle, majd megnézed a magyar fordítást, és kiegészíted vele azt amit a fejedben lefordítottál. Így előbb-utóbb rádragadnak a szavak.


Nekem a szómagolás sose jött be, németül nagyon gyér szókincsem van, pedig 10 évig magoltatták velem a szavakat. A japán szókincsem nem sokkal van a német alatt annak ellenére, hogy azt tavaly kezdtem el tanár nélkül egy angol nyelvű appal. Pedig csak animéket néztem és japán zenét hallgattam, meg megjegyeztem azokat a szavakat amiket az app a nyelvtan magyarázásához használt.


Nehogy félreértés essék, egy szóval se mondom, hogy meg lehet tanulni egy nyelvet zenékből meg sorozatokból! De hogy a szókincseden hatalmasat dob, az tény.

2023. jan. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha valaki a magyar nyelvtannak, a kifejezésekkel nincs tisztában, az egy idegen nyelvet sem tud megtanulni. A magyar nyelvtan az alap. Keress egy nyelvtanárt egyébként, aki segít, és megmutatja, mit nem tudsz.
2023. jan. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kérdésem megfogalmazásából úgy tűnt számodra: a magyar nyelvtannal is hadilábon állok?
2023. jan. 7. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!