Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok önálló német, illetve angol tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Mindkettőt tanultam suliban, németet többet, angolt kevesebbet. De már nagyon régen, sokat felejtettem mindkettőből.


Most viszont elkezdett az a gondolat motoszkálni a fejemben, hogy elő kellene venni őket, akár az alapoktól kezdve, és akár idővel egy nyelvvizsgát is megpróbálni.


Ki milyen tankönyveket/nyelvkönyveket ajánlana önálló tanuláshoz? Esetleg egyéb hasznos praktikák, ötletek, bevált módszerek is jöhetnek. (Tanár nem igazán játszik, mert se pénzem, se munkabeosztásom nem igazán engedi.)



2023. jan. 9. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Mindkettőt tanultam suliban ... Ki milyen tankönyveket/nyelvkönyveket ajánlana önálló tanuláshoz?"


Vedd elő azt a könyvet, amit legutóbb használtál a suliban és azt nézd át alaposan az elejétől - aztán majd menj tovább ugyanannak a tankönyvsorozatnak a következő kötetére. Mellette meg csinálj minél több mindent angolul meg németül.

2023. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az baj, hogy azok már nincsenek meg. 😟 És a címére sem emlékszem...
2023. jan. 9. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt van az angoltanuláshoz ez:

[link]

2023. jan. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

én ezt a kettőt vettem meg ennek volt egy régebbi verziója de különszedték és kibővítették.


németh katalin english grammar 1-2


egy tipp a 12 igeidőből nem mindet használják pontosan úgy ahogy akönyvben van. de a többségét igen. de azt már nem tudom hogy melyik az a pár amit nem eröltettnek. Főleg az Amcsik !

2023. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy nyelv tanulása messze nem csak a nyelvtan tanulásából áll. Olyan tankönyvet kell használni, amelyik minden készséget fejleszt, nem csak a nyelvtant gyakoroltatja be.
2023. jan. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!