Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan legyek magabiztosabb...

Hogyan legyek magabiztosabb szóban angolul?

Figyelt kérdés

Nyelvizsgára készülök, és mindig magabiztosnak érzem magam angolból. A jegyeim is jók. Mégis, ma mikor felszólított rögtönzött felelésre a lektor, akkor alig tudtam nyögni, remegtem. Pedig csak azt a kérdést kaptam, hogy "What makes you angry?".utólag persze rengeteg ötletem van, de akkor nem ment. Tanácsokat, tippeket kérnék, hogy hogyan legyek magabiztosabb.

Előre is köszönöm



2023. jan. 23. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem vagy gyakorlatban, gondolatban beszélni egész más, mint ténylegesen. Próbáld meg, hogy otthon folyamatosan hangosan mondod, ami eszedbe jut, akkor megszokod a beszédet! A legtöbb embernek ugyanis a fö gond, hogy nem mond semmit hangosan, csak gondolja vagy motyogja esetleg.
2023. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Erre a gyakorlás az egyetlen megoldás. Van esetleg valaki, aki jól beszéli a nyelvet, és hajlandó lenne angolul beszélgetni veled (ideális esetben kötetlenül és spontán)?
2023. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik fontos dolog, hogy kell hogy legyen mit mondanod, nyelvtől függetlenül... mert nyilván ha nincs semmi ötlete az embernek és még magyarul se tudna válaszolni, akkor idegen nyelven pláne. Szóval itt nem is az angolról van szó, hanem úgy egyáltalán, legyen valamilyen, akármilyen gondolat a fejedben. Ha személyes véleményt kérdeznek mint itt hogy mi dühít fel, nem muszáj igaznak lennie, csak mondj valamit ami témába vág. Rizsázz. It makes me angry when I miss the bus because I have to wait a lot for the next one and I'll be late for school bla bla bla. My brother hides my shoes sometimes and it makes me very angry. Bármi.

(Nyelvvizsgán meg ugye vannak konkrét témakörök amikre kell előre készülni, és akkor nem ér meglepetésként hogyha a környezetvédelem fontosságáról kell mondanod valamit.)


A másik része a nyelvtudás. Spontán beszélni nem könnyű. A nyelvtanod helyes legyen, eszedbe jussanak a szavak... Ez nem egyszerű. Kezdd azzal, hogy sokat írsz, tehát van időd végiggondolni, és felolvasod hangosan.

2023. jan. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, nagyon köszönöm. Meg mindet eddig. Válaszolva, a szüleim tudnak angolul, de nem hajlandóak velem beszélni. Ha meg néha apukám, akkor meg csak oktat, hogy mit hogy mondjak. Ami végülis nem baj, de én tudom, h csak azért csinálja hogy cukkoljon. Amúgy az angol nyelvtan megy, azzal TÉNYLEG nincs bajom.
2023. jan. 23. 11:38
 5/14 NTBS ***** válasza:
24%
Beszélj többet.
2023. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

"utólag persze rengeteg ötletem van, de akkor nem ment"

Le merem fogadni, hogy magyarul is ugyanilyen vagy. :) Teljesen természetes kamaszkorban! Ezért sem kellene sürgetni a nyelvvizsgázást, mert minél később megy valaki, annál érettebb, annál kevésbé vannak ilyen gondjai magyarul is, idegen nyelven meg főleg.

2023. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hunglish2017 válasza:
12%

En amikor kikoltoztem Malajziaba, azt hittem tudok angolul, es a beszed sem okozott gondot... Aztan ott rajottem, hogy semmit sem tudok. Orosz, malaj, indonez, egyiptomi, indiai, kinai, vietnami, ausztral, amerikai, francia, nemet kollegaim voltak. Ezerfele akcentus, gyakran anyanyelvvel kevert angol.


1. A nyelvtani tudasod senkit nem erdekel, ha beszelsz. Persze nem baj, ha tudod, de a folyekony beszedben gatol, ha allandoan tokeletessegre torekszel. Amugy a partnereid tobbsege sem beszel irodalmi angolt. Erre talan a legjobb pelda, ha megnezel par angol sorozatot. Sok esetben meg arra sem veszik a szereplok a faradsagot, hogy kerdesnel forditott szorendet hasznaljanak!


2. Ha nem erted mit mondanak, nem is tudsz valaszolni. Szoval elobb halgass rengeteg AKCENTUSOS angolt. (Kepzeld el, milyen amikor a malaj kollega azt mondja: "titi pecent" ami valojaban "thirty percent")


Rengeteg olyan alkalamzas van manapsag, ahol beszelgetopartnereket talalhatsz. Nem feltetlenul angol anyanyelvut, de pont ez a jo.


[link]

2023. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"titi pecent"

:D

2023. jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

7-es: mindez nagyon szép és jó, amit összehordtál, de aki nem ismeri a nyelvtant (nem megfelelöen alkalmazza), az nem tud angolul, szóval az egésznek semmi értelme, amit írtál.

FÖKÉNT AZÉRT IS, mert a kérdezö NYELVVIZSGÁRA készül, ahol igencsak nézik a HELYES beszédet, nem az a lényeg, hogy "ö beszél, a másik meg próbálja valahogy megérteni", ez ugyanis nyelvvizsgán a biztos bukás!

2023. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14%

Egyáltalán nem írt hülyeséget a 7-es amúgy. A nyelvkönyvek, a nyelvvizsgák a sztenderd nyelvváltozaton alapulnak, a nyelvtanárnak is a (művelt) anyanyelvi beszélő az etalon, DE mikor szituációba kerül az ember, ahol mindenkinek más az anyanyelve és az angolt közvetítőnyelvként használják, lehet (kell!) kompromisszumot kötni a megértés érdekében, akkor is ha a tankönyv szerint helytelen.


Kicsit ahhoz lehetne ezt hasonlítani, mikor tanulnak írni a kis elsősök, és igyekeznek másolni a gyöngybetűket, de nyilván ki fog majd alakulni a saját kézírásuk. Van aki szépen ír, van aki kevésbé. Végső soron a lényeg az, hogy mások el tudják olvasni (persze ez annál könnyebb, minél közelebb van az ideálishoz - csak a való életben egyszerűen nem realisztikus azt várni hogy mindenkié olyan hibátlan lesz).

2023. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!