Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges német C1 nyelvvizsg...

Lehetséges német C1 nyelvvizsga 3 év alatt gyenge alapokkal?

Figyelt kérdés

Szóval külföldön szeretnék mesterdiplomát szerezni, inkább Németországban/ Svájcban gondolkodtam, viszont oda elvárás az angol és német C1.

Angolból már van felsőfokúm, a képzés pedig angolul folyna. Gimiben második nyelvként tanultam, úgyhogy van egy gyenge alapom. Viszonylag gyorsan tanulok nyelveket, gyakorlatilag az angol C1-re is 4-5 év alatt jutottam el (magántanárokkal). Szóval az a kérdés, hogy ha közben egyetemen is tanulok egy nehezebb pl. mérnöki szakon ami mondjuk 3 éves képzés akkor mennyire kivitelezhető mellette a c1-es nyelvvizsga.



2023. jan. 23. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Legalabb annyi ido mint az angol 4-5 eved.
2023. jan. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvileg megoldható, persze ehhez kell az, hogy időt és energiát szánj rá. Ha máskor nem megy vagy keveset tudsz vele foglalkozni, akkor pl. nyáron, nyári szünetben, ha több időd van, akkor lenne érdemes elmenni egy intenzív tanfolyamra vagy intenzívebben tanulni akár otthon, akár tanárral.
2023. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
3 év alatt persze, szerintem rövidebb idő alatt is, csak az a kérdés, hogy milyen intenzitással foglalkozol vele. Ha minden nap több órát, akkor simán.
2023. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!