Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pénteken megyek nyelvvizsgázni...

Pénteken megyek nyelvvizsgázni tippek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pénteken lesz az Origo B2 szóbeli nyelvvizsgám angolból (szombaton az írásbeli). Van esetleg valami tippetek hogy mi az amit ebben a maradék pár napban biztos átnézzek-e, illetve hogyha valamelyikőtök Origon volt akkor a szituációkról tudna mesélni egy kicsit? (Hogy neked mi volt, és hogy azt hogy kéne megoldani.) (Komplexre megyek)


10.-es vagyok, 5 éve tanulok angolt, viszont nem járok különtanárhoz, emiatt aggódok egy kicsit. Van Origo könyvem abban oldottam is meg a feladatokat ami ugye az írásbeli rész. Labort is csináltam ez átlagban olyan 25/20 lett. A szóbeli miatt izgulok kicsit. elkezdtem magamnak kiírni a témákat angolul, össze szedni a gondolataimat, csak a tapasztalat hiány (hogy ugye nincs kivel gyakorolnom) miatt félek. Az igeidőket is nézegettem hogy mit mikor, de azzal annyira nem volt bajom eddig sem. Megnéztem a mintavideót de az csak 1 szóval nagyon hálás lennék ha megosztanátok a tapasztalaitokat.

Köszönöm ha válaszolsz!


16/L



2023. jan. 30. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

"nem járok különtanárhoz, emiatt aggódok egy kicsit"

Az a tapasztalat, hogy emiatt semmi aggódnivalód se legyen, mert baromira nem attól függ, hogy kinek sikerül meg kinek nem, hogy ki jár magántanárhoz! Öt éve tanulsz angolul, tehát volt és van is angoltanárod neked is, gyakorolni gyakorolsz öt éve az órákon, nincs itt semmi hiba. Sok sikert!

És ha sikerül (sikerülni fog!) légy szíves, terjesszed, hogy akárki akármit mond, igenis működik a magyar közoktatás, mert magántanár nélkül is lett nyelvvizsgád neked is! :)

2023. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sikerült? :)
2023. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, februárban meglett 80%-al és május-júniusban meg is csináltam az előrehozott érettségit is :)
2023. szept. 7. 20:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Na ugye, mondom én, hogy nem kell ehhez magántanár, ügyes vagy! :)


Bár az előrehozottat elég lett volna majd normál időben, de ezt már úgyse hiszed el, tökmindegy, pedig csak el fog menni az a sok idő a semmittevéssel, amit a további angolórára járással tölthetnél, hogy minél aktívabb maradjon a tudásod.

2023. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!