Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket tanuljam harmadik...

Melyiket tanuljam harmadik nyelvként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szabadidőmben szeretnék nekiállni egy harmadik idegen nyelvnek az angol és a német után.

Az olasz vagy az orosz lenne jobb választás szerintetek, ha szeretnék egy jövőben hasznos nyelvet tanulni, mint harmadik idegen nyelv?!



2023. jan. 30. 21:36
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

"Az oroszt a háborús dolgok miatt nem javaslom. A közeljövőben Oroszország és Európa nem lesznek jóban egymással."

Pont ezért lesz fontos, hogy értsen oroszul.

2023. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem egyszerű az olasz nyelvtan. Hiába vannak olasz cégek itthon, mind beszélnek angolul is, tehát nincs szükség olasz tudásra ilyen téren. Nekem C1-em van olaszból, és itthon kb semmire nem tudtam használni pár turista eligazításán kívül.

Hasznosság szempontjából az orosszal jársz jobban szerintem, vagy ha szóba jön a franciával.

2023. jan. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%

"inkább itthon szeretném “kamatoztatni” egy új cégnél használni vagy csak az önéletrajzban feltüntetni, hátha valamelyik nyelv tudása előnyömre válhat"

Kezdd el mindkettőt párhuzamosan, aztán majd látod, hogy melyik tetszik jobban, és a másikat hagyd nyugodtan lemorzsolódni. :) Amelyikkel szívesebben foglalkozol, az lesz végül könnyebb, tehát azzal fogsz messzebbre jutni.

2023. jan. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%

Az orosz fontos gazdasági nyelv, plusz most a világ gazdasági központja egyre inkább keletebbre tolódik. Ha a jövőt nézem, az oroszt választanám, de igen, az olaszok is bőven jelen vannak a magyar piacon (már a jelenben is).


Az orosznál a cirill betűkkel van a legkisebb gond, azt egyhamar megtanulja az ember. Angol és német után a hangok kiejtése sokkalta idegenebb, nehezebb, mint mondjuk az olasz esetében. Ez személyes tapasztalat.

2023. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
24%

Ma már nem divat sok nyelvvel flexelni. Az angol és német milyen szinten mennek? C1-nél ne add alább…


Tanulj harmadik nyelvet, ha szeretnél, de egyrészt szerintem is a francia messze a leghasznosabb, másrészt meg például a latin vagy ógörög nagyon klasszak, és klasszikus műveltséget szerezhetsz velük. Vagy tanulj meg programozni például. Vagy vakon gépelni. Stb. Nyelvet tanulni nagyon nagy energiát igényel, és ritka nyelvekkel nem fizetődik ki soha.


Disclaimer: beszélek angolul és németül is C1-C2 szinten, illetve tanultam olaszul, oroszul és kicsit franciául is. Valamint héberül, arabul, latinul, ógörögül. Úgyhogy tudom, miről beszélek. ;)


Tanulj franciául.

2023. jan. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%

15:D "ma már nem divat sok nyelvvel flexelni" majd pár sorral alább "beszélek ezen és ezen és ezeken a nyelveken"


Viccet félretéve, mennyi idős vagy? Miért a franciát javaslod? Annyian mondják, de én nem tudom hol van valódi haszna, azon kívül, hogy egy közkedvelt nyelv.

2023. jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

16. Öreg boomer vagyok. Az én gyerekkoromban (‘80-as évek) még az számított az intelligencia fokmérőjének, hogy “hány nyelven beszél”, illetve “mennyi könyve van” (otthon). Azóta tudom, hogy annak idején azért nagyon alacsonyan volt az “idegen nyelven beszél” léc…


Ma az angol az elsődlegesen fontos, utána magyaroknak szerintem a német (a rengeteg itthon kaszáló német cég miatt, valamint a német nyelvterületek közelsége miatt). Utána meg – egyrészt tényleg felesleges harmadik nyelven tanulni, másrészt meg tényleg teljesen mindegy, ki mit tanul, a végén úgyis angolul fognak beszélni az olasszal, orosszal is…


A francia… egyrészt gyönyörű. A világ legszebb nyelve szerintem. A francia kultúra valami elképesztően gazdag. A klasszikus kultúra is, de a modern kultúra is (divat, film, irodalom stb.). Hatalmas területeken beszélik a franciát (a francia gyarmatokon, az arab világban, Kanadában stb.). És például az európai diplomáciában is fontos franciául tudni. A francia tudomány is elég erős. Szóval összességében a franciás műveltség nagyon hasznos tud lenni, és a franciatudás jól jöhet nagyon.


Persze ha valakinek valami egyéni ország mániája van, akkor tanulja azt. Svédet, írt, ivritet, tamilt stb.

2023. jan. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
köszi!:)
2023. jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

12. Tévedsz, én már tolmácskodtam hazánkban olasz cégnél. Egyáltalán nem tud minden olasz angolul!


A 6-os voltam egyébként, és a kérdező kérésére, miért könnyebb az olasz az angol és német után: eleve az olasz igeidőrendszer sokban hasonlít az angolhoz, de a némethez is. Ugyanúgy van folyamatos múlt, mint az angolban, és segédigékkel múlt idő, mint a németben, mozgást kifejező igék létigések, és van befejezett múlt is. Rengeteg szó hasonló még az olaszban és az angolban. A visszaható igék rendszere nagyon hasonló a némethez.

AZ oroszban a főneveket nagyon sokféleképpen ragozzák, és a cirill betűs írást is meg kell tanulni. A német főnévragozás ahhoz képest semmi.


Egyértelműen könnyebb angol és német nyelvtudás alapján olaszul megtanulni, mint oroszul. A szláv nyelvek világa eléggé eltér a nyugati nyelvekétől.

2023. jan. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19 igen, de én nem arra írtam. A tolmácskodás egy más dolog. Itthoni olasz cégnél angolul beszélnek egymással a felek, nincs szükség olaszra.

A némettel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de az angol és az olasz logikája kb teljesen más. Az igeidők terén van egyezés, de azt leszámítva nem hasonlít hozzá a nyelvtana.

2023. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!